Wpis z mikrobloga

@ObserwatorZamieszania: nie kumasz my wysyłaliśmy dużo sprzętu ważnego ale taniego stosunkowo te stare czołgi chyba koło 7 milinów liczyli bwpy po milion a jedna rakieta do patriota koło 2 milinów kosztuje a cały system chyba koło 4/5 ale miliardów xDD to sobie policz ile byś musiał dać szrotu żeby dobic do tej kwoty
  • Odpowiedz
Zaraz ktoś ci napisze że daliśmy 200 czołgów, sporo BMP, pojazdów, arty, aa itd., że przyjęliśmy uchodźców a te statystyki są zakłamane bo są z Kijowa.


@jacek007g: Te statystyki nie są z Ukrainy tylko z niemieckiego Instytutu Kilońskiego.
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: Wiecznie mnie zadziwia, że niektórym ludziom trzeba tłumaczyć podstawowe rzeczy. Nie jesteśmy teraz w żadnej "top" to prawda, ale w czasie kiedy inne kraje patrzyły i czekały kiedy Ukraina upadnie my daliśmy im niezbędną pomoc, która pozwoliła się wtedy obronić. Dyplomatycznie też pracowaliśmy na potęgę. Totalnie krótkowzroczne jest patrzenie tylko na to kto ile dał po 2 latach wojny.
  • Odpowiedz
@ObserwatorZamieszania jakiś czas temu Francuzi (i chyba też UK, ale mogę się mylić) oskarżali Niemców o to, że do swoich statystyk pomocowych wliczają deklarację a nie faktyczny stan tego co realnie dotarło.

Ja tam od niemieckiego rządu wiele nie wymagam. Niech przynajmniej wyślą porządne chełmy bo te z początku wojny nie nadawały się nawet na budowę
  • Odpowiedz