Wpis z mikrobloga

#programowanie #python Chcę sobie trochę podziubać w Pythonie jakieś tam hello worldy i proste pętle. Nic pro. Jaką aplikację powinienem sobie ogarnąć na windę? Na studiach obowiązywała mnie Anaconda () nadaje się do tego dzisiaj?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@cohontes: nie. Było to na jakimś przedmiocie do komputerowej analizy danych. Trzeba było to mieć zainstalowane bo wykładowca na tym pracował. Przedmiot się skończył i tyle.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: bo anaconda zawiera wszystkie potrzebne pakiety out of the box do analizy danych. Chociaż ja tam preferuje po prostu miniconde a zarządzanie całym środowiskiem z cmd, potem wszystkie ide jak vscode czy pycharm i tak znajda te srodowisko na liscie.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae: no spyder to jest IDE, które po prostu było zainstalowane wraz z pełną dystrubucją anacondy, navigatorem itd. Ściągnij miniconde, zainstaluj co potrzebujesz, zrób projekt w vscode pycharmie albo jupyterze i tyle.
  • Odpowiedz
@EtaCarinae co masz na myśli hello worldy i inne pętle? Jak chcesz się dobrze nauczyć języka to venv + notepad++ + terminal.
. Jak poczujesz, że wiesz co się dzieje to sprawdź vs code. Ide ma Ci pomagać a nie zastępować myślenie. Jak chcesz debugowć to możesz sprawdzić pdb. Dla pojedynczych skryptów taki setup jest, aż nadto wystarczający.
  • Odpowiedz