Wpis z mikrobloga

Witam jestem w klasie maturalnej wiec staje przed wyborem następnej szkoły. Stety lub niestety zdecydowałem się na ścieżkę wojskową. Myślę o law(lotnictwo), awl i wat żaden konkretny kierunek.
*wat to bardziej dla zabezpieczenia się jeśli nie dostałbym się do żadnej innej*
Czy jest ktoś kto mógłby się wypowiedzieć o samej szkole, czy ciężko się dostać itd?
#wat #law #awl
  • 10
@ni3zidentyf1kowany: jeśli myślisz o lotnictwie na law to ciężko się dostać. Głównie przez badania lekarskie na których odpada ponad połowa osób (tyczy się to wyłącznie kierunków lotniczych). Na stronie, na transmisjach albo od osób które coś tam uslyszaly będziesz pewnie słyszał opinie że ciężko przejść badania jedynie na odrzuty ale ja tam byłem na badaniach rok temu i wiem od samych lekarzy jak to wygląda. Jeśli na sam start nie masz
@pawel-steczkon: no wtedy byla w miare normalna ta strona i byly tam gdzies progi to wiedzialem ze mature mam ok ale to bylo bez znaczenia w moim przypadku bo nie dotrwalem do konca rekrutacji. Jesli interesuja cie tylko kierunki lotne to rekrutacja trwa od lutego do chyba konca sierpnia, a matura to chyba najlatwiejszy i najbardziej pewny jej element.
@pawel-steczkon: pierwsze dostaniesz skierowanie na badania psychologiczne i zrobisz je w kilka godzin i zazwyczaj niedaleko miejsca zamieszkania. Jak ich nie uwalisz to po paru dniach dostaniesz skierowanie na te "właściwe" badania lekarskie. One trwają do 5 dni i odbywają się wyłącznie w Warszawie zajmujac zazwyczaj dużą część dnia. Do 5 dni bo możesz odpaść wcześniej. Jak odpadniesz w drugim dniu to już możesz się zawijać do domu. Nocleg musisz sobie
@qwdas435: jakie badanie według ciebie było najtrudniejsze?
Sory że ci tak dupe zawracam ale jesteś chyba jedyną osobą od której można się dowiedzieć jakiś szczegółów w sprawie rekrutacji do tej szkoły w internecie
@pawel-steczkon: Ciężko powiedzieć, mi największy problem sprawiła spirometria i badanie błędnika. Na większość badań nie możesz się przygotować - albo jest w porządku albo nie. Jednym z badań na które możesz sie przygotowac jest próba wysiłkowa czyli badanie wydolności na bieżni. Zadbaj o to żeby mieć zdrowe zęby, bądź konsekwentny w tym co mówisz do lekarzy. Jak jednemu powiesz, że miałeś jakiś uraz w przeszłości to kolejnemu też musisz to powiedzieć.