Wpis z mikrobloga

Od kilku lat z przerwami przyjmuję #antydepresanty #ssri #paroksetyna z powodu #zaburzenialekowe #atakipaniki #agorafobia #ocd itd. Zabawa z #psychoterapia też jest, ale póki co guzik dało. Mniejsza. Od trzech prawie co roku śledzę w badaniach krwi moje hormony i stale od tych trzech lat #prolaktyna oscyluje w okolicach 55-60 ng/ml. Facet, 25 lat. Endokrynologowie twierdzą, że to może przez te tabletki, ale nie ważne, czy jestem na lekach, czy nie to wartości są podobne. Póki co powód nie znany. Możliwe, że przez to, że ciągle się czymś przejmuje, żyje w stresie ta prolaktyna taka jest? Niepokoi mnie też trochę testosteron. Również od tych trzech lat oscyluje w podobnych wartościach jak na obrazku.

#wynikibadan #zdrowie #badania #hormony #badaniakrwi #testosteron #endokrynolog
damian44__ - Od kilku lat z przerwami przyjmuję #antydepresanty #ssri #paroksetyna z ...

źródło: Screenshot 2023-02-03 at 21.58.11

Pobierz
  • 17
@damian44__: prolaktyna i kortyzol bardzo często są wyrzucane razem (oś podwzgórze-przysadka-nadnercza), więc tak. Są też badania potwierdzające wzrost prolaktyny po paroksetynie i zmniejszenie testo. U mnie prolaktyna się zgadzała (rosła), a testo... też rosło. Może ty lepiej oddajesz wyniki badań ;)
Nie wiem jak to u mnie działa, ale mając taki poziom prolaktyny nie mam problemu z libido, ze wzwodem, nic z tych rzeczy... wręcz czasem mam wrażenie, że ostatnimi czasy mam większe niż powiedzmy kilka miesięcy temu. Niektórzy piszą, że przy prolaktynie powyżej 20 już libido leży.
@damian44__: prolaktyna jest bardzo wrażliwym hormonem - często się zmienia. Wystarczy, że nieco przed badaniem uprawiałeś seks/w inny sposób doprowadzałeś to wytrysku, albo właśnie się zestresowałeś i już jest zmiana. Kobiety nie powinny nawet dotykać swoich piersi przed badaniem, bo to ma wpływ na wynik. Niewyspanie, stres - to wszystko może znacznie podwyższyć prolaktynę. Głównie patrzy się na zmiany w wykresie i tych badań musi być dość troche zrobionych, żeby móc
@Wjolka: a co wniósł twój komentarz? Jak chcesz kogoś poprawić, to może wytłumacz gdzie ktoś coś twoim zdaniem rozumie i pokaż badania. Póki co to co napisałaś, to zwykłe niekonstruktywne, fleksowanie się. Jako lekarz(?) chyba powinnaś wykazywać umiejętność tłumaczenia i wskazywania drogi.
@Wjolka: jesteś wszystkim czego pacjent nie chce spotkać na swojej drodze xd jak masz problemy z ego, to lepiej łataj je nie przy pacjentach/nie przyznawaj się że jesteś lekarzem, bo rzucasz opinię na cały swój zawód.
@Wjolka: zupełnie nie, ale widzę bardzo ładną projekcję w tym co piszesz. Jestem typem 'adwokata' i czuję wewnętrzny obowiązek stawiać się za niesprawiedliwością społeczną/systemową, a temat lekarzy i nauczycieli jest mi szczególnie bliski.
Widziałam kiedyś twój inny wpis i komentarz i vibe był ten sam: jesteście w błędzie, ja wiem, wy nie wiecie, co za debilie. Studiowałaś coś, to podziel się wiedzą, albo milcz, bo ludzie się potem od lekarzy/nauczycieli odwracają
@factoryoffaith_ xD

To Ty masz jakieś projekcje. I najwidoczniej bardzo niska samoocenę. Bo tak personalnie się do kogoś przypadkowego odpalić to glowa mała.

Ja się czuje adwokatem tych ludzi, którym się pisze żeby po konsultacji u endokrynologa jednak załatwili u endokrynologa leki na poprawe nienajgorszego wyniku xD
@Wjolka ty nie wiesz o czym piszesz, prolaktyna trzy razy ponad normę u faceta to bardzo zły wynik. Zresztą autor sam napisał że wcześniej dostał dostinex na obniżenie prolaktyna ale znowu skoczyła do góry. Nadmiar prolaktyny powoduje mlekotok u mężczyzn, wiem od psychiatry że ma takie skutki uboczne u pacjentów po antydepresantach.
@Mateusza24 Czyli przeleczenie wartości nominalnych, a następnie powrót do tych wartości bez skutków ubocznych, chociażby takich jak obniżenie libido.
To jest wskazanie do przewlekłego brania kabergoliny?

OP może mieć idiopatyczna hiperpolaktynemie i wynik nigdy nie będzie niższy przy braku objawów.