Wpis z mikrobloga

Northert.friend na Instagramie to profil z ponad 270 tysiącami obserwujących. Wcześniej śledziłem go z powodu jego zdjęć architektury radzieckiej. Jednak w czasie trwania wojny stał się narzędziem propagandy kremla i nie kryje już swoich prorosyjskich poglądów, krytykując Zachód i otwarcie wspierając Rosję. Dziś na Instagramie pojawiła się informacja, że ze względu na jego działania w internecie, masę negatywnych komentarzy i słabą sprzedaż książki (bo wydał ze swoimi zdjęciami) wydawca planuje albo zniszczyć książki, albo przekazać dochód z nich na organizację wspierającą Ukrainę. XDDDDDDD

Saszka brak profitu

link do dyskusji: https://www.instagram.com/p/CoF5y0koGQk/

#bekazpodludzi #wojna #ukraina #rosja
Pobierz
źródło: Zrzut ekranu 2023-02-1 o 13.02.04
  • 42
Jak miło mi to czytać. Kiedy po tylu świetnych fotografiach, wraz z wybuchem wojny zaczął postować, najpierw delikatnie, paradę wojskową, wiersz o biednej uciśnionej rosji, a potem otwarcie zgruzowany Mariupol (gdzie są przeoczone miny, kiedy ich potrzeba), to czułem się jakby wypłynęło, że mój ulubiony aktor lubi dotykać dzieci. Oczywiście nie kryłem oburzenia w komentarzach, pod każdym zdjęciem zwracając uwagę na gwałty, rabunki i morderstwa barbarzyńskich najeźdźców i szybko zostałem zablokowany. Za
Jakby ktoś publicznie pisał, że popiera holokaust, to trzeba śmiecia usunąć ze społeczeństwa. Tutaj podobnie.


@johny_johny: wiem Saszka, że język polski nie należy to najłatwiejszych języków, więc może podpytaj swojego kierownika prowadzącego co znaczy "Tutaj podobnie" odnoszące się do poprzedzającego to sformułowanie zdania.
@johny_johny: No i w niby jaki sposób niszczymy mu życie? Ja nawet nie zauważyłem tego komentarza, a wpis dotyczy kogoś zupełnie innego.

To nie jest sprawa pokroju "za dużo lgbt w netfliksie co o tym myślicie" w ogóle zestawianie tego na równi jest wyrazem braku szacunku dla ofiar tej wojny.
Wspieranie Rosji w konflikcie z Ukrainą jest nieetyczne i sprzeczne z wartościami i poszanowania praw człowieka.
Wsparcie dla agresywnych działań w
@Szalom: jak oni nas cenzurują to nie dobrze, jak my ich to dobrze. Ziomkowi zablokowali wypłaty, a ludzie robią unfollow, bo są przeciwni jego działaniem. Ale wykopki postanowiły się zbrygadować, aby wymazać wszystko. Potem wielkie zdziwienie, że Rosjanie widzą zachód jako zgniły skoro ciagle się ich gdzieś blokuje XD Oni tak są wychowani i tak uczeni historii, że nigdy wojen nie zaczynali i zawsze wyzwalali inne narody. Teraz myślą tak samo.
@johny_johny: ale Rosjanie nie pielęgnują tej zakłamanej historii bo nie mają dostępu do prawdy - oni po prostu wolą wygodne kłamstwo. Przykładem jest ten pet, któremu nikt nie ogranicza światopoglądu do ruskiej propagandy, a i tak nie tylko ją łyka, ale i aktywnie powiela.
@johny_johny: i co mamy na to poradzić? sa tez nauczeni ze jak wyciągniesz do nich rękę i będziesz miły i pomocny to uznają to jako słabość i cię wykorzystają i kopna w dupe na koniec. Nawet w wielkich biznesach tak robią

A co do propagandy - propaganda Kremla nie musi się opierać na prawdzie, nigdy w sumie się nie opiera. Sam piszesz ze ruskie wg nich samych od lat jak nie
@sidhellfire: Z Tobą tez się zgadzam, z jakiegoś powodu mając dostęp do informacji powiela to gówno. Rosjanie często wrzucają low-effortowe fejki. Na stare baby może to działa ale młodym ludziom raczej powinno łatwo przychodzić odróżnianie prawdy od fake newsów. Dzięki.