Wpis z mikrobloga

Kończą mi się antydepresanty, do psychiatry termin daleko, do prywatnego nie ma kasy, pytanie co mogę zrobić? Da radę, że mi jakiś receptopat czy coś podobnego wystawi receptę na Escitil? Mogę im nawet załączyć screen z konta pacjenta, ale przecież i tak będą mieć wgląd, że to ćpam.

#lekarz #psychiatra #ssri
  • 8
@budep
najlepiej by było gdybyś miał zaświadczenie od lekarza prowadzącego, że przyjmujesz ten lek, wtedy wystawi ci nawet rodzinny. byłem w takiej sytuacji i bez zaświadczenia lekarz rodzinny mi wystawił receptę na 1op do czasu wizyty z psychiatrą
@budep: a w poradni nie ma możliwości zamówienia recepty poza wizytą? Coraz więcej w sumie zaczyna to praktykować, jeśli realizujesz ciągłość leczenia w tej samej placówce. Może warto przedzwonić i się zapytać, czy istnieje taka możliwość?
@budep: To dziwne że lekarz Ci nie powiedział co zrobić jak się leki skończą, mało profesjonalnie to wygląda. Zadzwoń do niego i poproś o receptę, powinien normalnie Ci wypisać bez dodatkowych opłat. Jeśli nie możesz się do niego dodzwonić, możesz spróbować skorzystać z infolinii NFZ 800 137 200, dostępnej po godzinie 18 https://www.gov.pl/web/zdrowie/tpk. Najpierw zbierają info o Tobie, a potem oddzwania lekarz który ma wgląd w Twoje konto epacjenta i wystawione