Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, krótka piłka. LDL, NIE-HDL i Triglicerydy #!$%@? sporo ponad normę.

Co mam jeść a czego unikać żeby w kilka miesięcy to w miarę wróciło do normy. Tylko chodzi mi to takie jedzenie żebym się najadł i nie chodził ciągle głodny i #!$%@?, bo z tego co widzę to dieta na zbicie cholesterolu to będzie dla mnie totalna katorga( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) wszystko co lubię jest na nie, a w zamian sałaty szpinaki otręby i inne nasiona.

Jak się niby tym najeść!?

#zdrowie #dieta #cholesterol
  • 7
  • Odpowiedz
@Heroina340
Alkohol w odstawkę, smażone tłuste mięso, jajka ogranicz :) Więcej warzyw/owoców, błonnika! Mięsko chude, a najlepiej duszone na parze mniam :) Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, dasz radę :)
  • Odpowiedz
@Heroina340
nie musisz od razu rzucac wszystkiego co lubisz, po prostu jesz to w mniejszych ilościach, ograniczasz tłuszcze zwierzęce, jesz polędwicę sopocką zamiast boczku na kanapce, więcej ryb w diecie. Przede wszystkim mniej alkoholu i mięsa, a jak już to chude.
  • Odpowiedz
  • 1
Alkohol w odstawkę


@lileniaa: praktycznie odstawiony, ostatni alkohol był w sylwestra i chyba kilka dni po nim wypiłem flaszkę z tesciem. Od tego momentu zero, zresztą oprócz świat i jakichś przypadkowych spotkań raz na kilka tygodni-miesięcy to alkoholu praktycznie nie pije, a jeśli piję na tych imprezach to w 90% jest to czysta.

smażone tłuste
  • Odpowiedz
  • 0
@szzzzzz: o olkoholu już pisałem, a co do tłustych wędlin i mies to zazwyczaj staram się wybierać właśnie te chude i mam tak już od dłuższego czasu. Moja piętą Achillesową bardziej były fastfoody, choć i te ograniczyłem trochę. Ryb średnio lubię, będę musiał polubić... Tzn łososia nawet lubię, ceny łososia za to nie lubię ;)

Ogólnie oprócz ogarnięcia diety muszę wdrożyć aktywność fizyczną, najpierw spacery i siłownia, jak się pogoda
  • Odpowiedz
  • 1
@Heroina340
Tłuste mięcho i przetwory (kiełbasa, kabanosy itp) w odstawkę, zamiast tego indyk, kurczak, chudy schab, ryby, szynka drobiowa. No i słodycze - wiadomo. Zadbaj o ilość błonnika. Jak masz nadwagę to trzeba schudnąć. Jajka możesz jeść jeśli reszta diety jest dopięta.
  • Odpowiedz
@Heroina340: No niestety, tłuste i smażone odpada, do tego dużo warzyw, zasadniczo taką dietę już będziesz miał do końca życia, bo jak wrócisz do starych nawyków to zaraz złe wyniki wrócą. Pomyśl że lepsza dieta, niż łykanie satyn do końca życia
  • Odpowiedz