Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek: Żeby to zjeść muszę solidnie dołożyć cebuli i keczupu, ewentualnie mocno spieczone z świeżutkim chlebkiem. Tak samo mój organizm nie toleruje boczku, słoniny, salcesonu, gotowanego kurczaka , żołądków... jak czuję ten zapach i wyobrażam sobie dźwięki/konsystencje tego jak mielę to w ustach, to nawet pisanie o tym sprawia że chce mi się rzygać.
@SaintWykopek: Wiekoszć ludzi sie wypowiada a nigdy w zyciu nie jadło wątrówbki wołowej. Raz jadłem cieleca była cudowna jak steak. U nas w Polsce nie kupisz wątrówbki wołowej wszytsko idzie na export. W miesnym jak powiesz ze chcesz wątrówbke wołowa to patrzą na ciebie jak na wariata :D
Jak to się ma w smaku do wieprzowej?? Wołowej nigdy nie jadłem.


@jack_: nie wiem jak smakuje wieprzowa ale wołowa jest podobna w smaku co drobiowa, IMO trochę lepsza. No i największa zaleta to rozmiar przez co lepiej się prezentuje

@octopussy8 a skąd ta rewelacja, że wątróbka magazynuje toksyny? Powielasz rewelacje wymyśłone na chłopski rozum

I te karmienie drobiu, rurą prosto do żołądka żeby im otłuścic wątroby, żebyś ty mógł się
@SaintWykopek
też lubię, ale biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie syfy trafiają do wątroby to staje się ona workiem na paskudztwa i raczej nie powinno się jej jeść zbyt często. Te drobiowe śmierdzą rybą, kiedy kurczaki są karmione paszą z mączki rybnej bleeeeee
osobiście polecam inne podroby, też smaczne i zdrowsze niż wątróbka.
@dean_corso: Strona dla szurów XD.

Ale pomyśl nawet na chłopski rozum, farmerzy nie mają lepszych rzeczy do roboty niż każdą z ich 1000+ kur karmić osobno żeby sprzedać ich wątroby za 5 zł za 1 kg.
Logika typu że zwierzętom hodowlanym podaje się sterydy żeby były większe a wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę ze sterydami zobaczyć ile kosztują a ile kosztuje 1 kg mięsa
@Pan_Szeryf: możesz sobie filmiki znaleźć w necie z karmienia, wiesz że krowy dzisiaj dają 10x więcej mleka niż dawały 50 lat temu, zgadnij dlaczego bo pernamentnie utrzymuje się im stan zapalny a żeby nie chorowały od tego karmi się je antybiotykami, ktore potem ty pijesz w mleku
Współczesne rolnictwo to zindustralizowana produkcja oparta na chemii i maszynach