Wpis z mikrobloga

Jak rząd planuje wydłużenie wakacji kredytowych to nie oznacza to niczego innego, że przewidują, że w 2024 stopy procentowe również nie spadną, a nawet jeszcze wzrosną.

Czyli cały misterny plan o brutalnej dezinflacji idzie się powoli trzepać, kto by się spodziewał.

No chyba, że ktoś poczytał coś tam na wiki z podstaw ekonomii to mógł się spodziewać.

#nieruchomosci #gielda #inflacja #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka
  • 20
@mickpl: CO TY BREDZISZ?! Bierz kredyt już teraz, bo za 3 miesiące nie będzie już mieszkań, a stopy procentowe... mówię Ci - więcej nie wzrosną. Nie masz się o co bać - najlepszy moment za zabranie kredytu na mieszkanie był wczoraj. Czytałem analizy EKSPERTA w tej dziedzinie (naganiania na kurniki na kredyt) i on mówił, że jedyne co będzie rosło to cena betonowego złota. Trzeba wierzyć EKSPERTOM - Bartosz Turek, może
BurzaGrzybStrusJaja - @mickpl: CO TY BREDZISZ?! Bierz kredyt już teraz, bo za 3 miesi...

źródło: Turek

Pobierz
Jak rząd planuje wydłużenie wakacji kredytowych to nie oznacza to niczego innego, że przewidują, że w 2024 stopy procentowe również nie spadną, a nawet jeszcze wzrosną.


Czyli cały misterny plan o brutalnej dezinflacji idzie się powoli trzepać, kto by się spodziewał.


No chyba, że ktoś poczytał coś tam na wiki z podstaw ekonomii to mógł się spodziewać.


@mickpl: Jak dla mnie to robią kiełbasę wyborczą.
@lycaon_pictus: Nie do końca. Jakby to była kiełbasa to by to już dawno ogłosili z pompą. Po prostu orientują się powoli to co było wiadomo od dawna - efekty drugiej rundy działają mocno inflacyjnie i trzeba będzie szarpnąć stopami do góry.
Nie do końca. Jakby to była kiełbasa to by to już dawno ogłosili z pompą. Po prostu orientują się powoli to co było wiadomo od dawna - efekty drugiej rundy działają mocno inflacyjnie i trzeba będzie szarpnąć stopami do góry.


@mickpl: Oczywiście, że muszą, ale oni to w TVP urobią na sukces.
@BurzaGrzybStrusJaja: Jeśli uważasz, że stopy jeszcze wzrosną to dlaczego nie pakujesz się w kredyt? Co Ci da spadek ceny o te niech będzie 10% jeśli oddasz to z nawiązką w droższym kredycie?


@JC97: Nie rozumiem Twojej logiki. Mam kupować drogie mieszkanie na drogi kredyt zamiast trzymać pieniądze przygotowane na giełdowe zjazdy w dół? W którym miejscu kupno mieszkania ma mi się opłacać? Szczególnie, że łapię się na "kredyt 2%", a
@mickpl: Stary, pisałeś w poprzednim roku że ludzie nie wytrzymają z wysokimi ratami i będą masowo sprzedawać mieszkania (spadki cen). Wakacje kredytowe sprawiły że nie musieli się ich pozbywać, tak więc potężnych wyprzedaży nie ma, na co liczyłeś. Jak widać wszystko można podpiąć pod swoje wizje.

W 2019 nie przewidziałeś dużych wzrostów a teraz przepowiadasz że w 2024 nie spadną stopy?
Wzrost stóp nie wpływa tylko na hipoteki, co mam wrażenie że na tym tagu jest jedyną omawianą opcją, więc biorąc pod uwagę inne rosnące koszta to podwyższanie stóp bez ucinania wydatków z budżetu raczej byłoby opcją w stylu polskiej gospodarki już z nami nie ma, miała piękny pogrzeb.

Zanim ktoś na mnie napadnie z wyzywaniem od kredyciarzy - teraz też nie jest idealnie, ale naprawdę jest kilka innych rzeczy, które można
@mickpl: ale wiesz, że długo tak nie pojedziemy i w maju jak wejdzie druga podwyżka minimalnej to wypier. bezrobocie w kosmos i to będzie autentyczna walka z inflacją, poprzez cierpienie ludzi.