Wpis z mikrobloga

@SpaceMonkey zwracasz zmienna x w zakresie pętli for czyli zwracasz przy pierwszej możliwej okazji jedną zmienną x i kończysz działanie funkcji

zastanów się w czym, w jakiej strukturze możesz przechowywać więcej niż jeden wynik z random
albo
może nie chcesz przechowywać tych danych ani ich zwracać z funkcji tylko je np. wyświetlić?
@mrq: generalnie pomysł był aby mógł wyświetlić z funkcji tyle ile wpiszę w input jak na ''sucho'' sobie generowałem(bo od tego zacząłem pisać kod i potem kombinowałem jak go ulepszyć). Na razie zaakceptuję fakt że wraca mi tylko jedną tablice z liczbami i tyle. Dzięki za odpowiedzieć bo teraz przynamniej wiem dlaczego dzieje się tak a nie inaczej
@SpaceMonkey: jeśli chcesz tylko wyświetlić to użyj funkcji print() w swojej pętli for. Nie musisz nic nawet przypisywać do zmiennej. Jeśli to zrobisz to zobaczysz że cała twoja funkcja lotto() zacznie działać tak jak chciałeś a i kod będzie prostszy w czytaniu.

Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak "pseudo kod". To takie instrukcje dla komputera zapisane w np. ludzkim języku.
dla liczb z zakresu "a" rób:
....drukuj listę losowych