Wpis z mikrobloga

Sporo ostatnio na Mirko śmiania z nadgodzin i kultu #!$%@? i wielcy panicze nie będą się nadwyrężać.
Otóż zgodnie z polskim kodeksem pracy musicie robić nadgodziny jeśli pracodawca każe.
Tak jak pracodawca ma wobec Was obowiązki. Wypłata pensji na l4. Obowiązek dania urlopu, wypłata pensji na czas, płacenie za nadgodziny itd. tak i Wy macie obowiązki wobec pracodawcy i nie jest to żadna łaska.
Czy firma ma zawalić zlecenie bo komuś się nie chciało zostać dwie godziny dłużej?
I zanim zlecą się malkontenci, że kult #!$%@?, niewolnictwo itd. to powtórzę jeszcze raz. Tak jak pracodawca ma obowiązki wobec Was tak i Wy macie wobec pracodawcy i są one trochę większe niż praca 40 godzin.
Zawsze możecie szukać innej pracy. Na pewno taki pracownik co ma w dupie, że się pali i wali będzie rozchwytywany na rynku pracy.
#pracbaza #korposwiat
  • 10
@volodia: Jest coś takiego jak wnioskowanie o nadgodziny, ugadywaniego tego z pracownikiem i wypłacanie mu dodatkowo wynagrodzenia za ten przepracowany czas (czasem nawet dodają godziny do odebrania) ale to raczej rzadki proceder. Jeśli jakaś firma oczekuje, że pracownik ciągle będzie zostawał po godzinach to z bogiem, dla mnie brzmi to jak januszeks i szybko szukałbym czegoś normalnego.
@volodia: zgadzam sie, tak w 95 procentach ;) czasem jest niestety tak ze ktos musi robic nadgodziny tylko z powodu idiotow wspolpracownikow. I to powinno byc rowniez brane pod uwage. Dlaczego ktos ma cierpiec za to ze ktos inny zawala?
@volodia: Ja mam w dupie janusza i że mus sie coś pali. Jeśli z ugaszonej sytuacji janusz zarobi 100k a ja dwie stówy premii, to mam to w dupie.
Prawo w polsce chroni pciemciembiorców i w sumie oprócz wzięcia L4 to pracodawca ma o wiele większe pole do popisu jak tu wydymać pracownika
@volodia: chwila. No to zgodnie z ta logika pracodawca moze dac na magazyn trzech pracownikow, gdzie potrzeba z pieciu pracownikow i orac ich na nadgodzinach do oporu, bo zlecenie tego wymaga? Jesli zlecenie tego wymaga, to niech szanowny pracodawca wykaze sie umiejetnoscia planowania/organizowania pracy i zatrudni dodatkowych ludzi. Ale po co. I jeszcze jeden z drugim niewolnikiem przyklasnie. A co jesli pracownik o pracy musi odebrac dziecko z przedszkola/ma inne pilne