Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad poniższymi konfiguracjami

MacBook Air M2/24GB/512 (8 cpu) -> około 10 tysięcy
MacBook Pro 14,2"/M1 Pro/32GB/1TB (10-cpu) -> około 15 tysięcy

Zastosowanie:
Teamsy, Slacki
Inteliji x3, Webstorm, DataGrip
Docker: RabbitMq, Redis, PostgresSQL
Spotify

Aktualnie posiadam
Intel Core i7-8550U 4x1.8/4 GHz
32GB RAM
256 GB SATA SSD

Ponieważ aktualny sprzęt zaczyna łapać zadyszkę pomyślałem o zmianie, ale polityka Apple nie pomaga w dokonaniu wyboru. W największym obciążeniu potrzebuje to co na górze, czyli praca z kilkoma mikroserwisami. Czasami dodatkowo potrafię odpalić frontend.

Na początku napaliłem się na Pro 14, ale wewnętrzna cebula mówi, że może M2 Air będzie ok? Z jednej strony sprzęt do pracy z innej musiałbym dołożyć połowe M2.

Komputer 99% czasu będzie używany z monitorem zewnętrznym 1x LG 35WN75C.
Oczywiście znam wady i zalety więc ekran, odświeżanie nie przekonują mnie żeby wydać tyle pieniędzy, jedynie chciałbym dopasować do swoich potrzeb komputer na +/- 5 lat. Jasne od czasu do czasu obróbka zdjęc/video 4k, ale w tym przypadku nie ma to znaczenia.

Czy ktoś pracuje na M2 air 24GB i może stwierdzić, że sprzęt będzie wystarczający?

#apple #macbook

Na co wydać pieniądze?

  • MacBook Air M2/24GB/512 (8 cpu) 6.5% (2)
  • MacBook Pro 14,2"/M1 Pro/32GB/1TB (10-cpu) 93.5% (29)

Oddanych głosów: 31

  • 8
@mirekwirek: Aktualnie wyjdzie podobnie jak weźmiemy 16GB 512 ssd. Wiem, że Mac dobrze radzi sobie z zarządzaniem pamięcią, ale 16 GB w development to tak nie wypada. (aktualnie Linux ma około 18-23GB zajęte)
Obawiam się, że jak odpale to wszysko z Dokerami to będzie mały problem. Dlatego myślałem o 16+
@mirekwirek: zakładając, że te 16GB wystarczy to i tak nie rozwiązuje mojego mentalnego problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tej samej kwocie kupie m1 pro 14 16GB 512 (8 cpu) co w sumie nie jest wielkim przeskokiem (wydajnościowym) nad air 2 24GB gdzie będę miał większy czas na baterii i bardziej przenośne urządzenie. Wydajność będzie bardzo zbliżona.
A wszystkie inne "półśrodki" typu m1 pro 14 z 32GB
@bsmlody2030: Ok, tylko miej świadomość, że chcesz jednocześnie mocny komp, ale... z pasywnych chłodzeniem.

Twoja decyzja, ale właśnie po to ja chciałem mocniejszy sprzęt, żeby zaraz nie przycięło go z braku chłodzenia. Choć może w twoim wypadku to będą pojedyncze przypadki więc nie ma się co przejmować.

Decyzja i tak w twoich rękach! I myślę że co nie kupisz będzie dobrze.
@bsmlody2030: jak obciążysz proca w air, to ten ci zwolni, by się schłodzić (ile obicna tej wydajności to dokładnie nie wiem). Air powstał do pracy biurowej. W pro masz aktywne chłodzenie, przez co nie katujesz tak proca temperaturą nawet, jak dasz mu w palnik. Ja miałem też nad tym zagwozdkę. Mam 11k na macbooka. Sprawdzałem różne konfiguracje i jestem przekonany do wersji pro z pro m1. Patrz też na to, że