Wpis z mikrobloga

Cenrofenoksyna

Centrofenoksynę (Meklofenoksat) opracowano w 1959 roku, a jej zastosowaniem miało być m.in. leczenie Alzheimera. Przez długi czas była w Polsce uznanym lekiem cerebroneurotropowym (nootropowym), sprzedawanym pod nazwą Centrophenoxin. W tej chwili nie ma jej na liście leków.

Centrofenoksyna to wyjątkowo bezpieczna i skuteczna substancja nootropowa. W jednym z badań podawano przez rok pacjentom dawki 3 gramów dziennie. Średni wiek pacjentów wynosił 59 lat. Szpik kostny pozostał niezmieniony. Szereg wskaźników związanych z funkcjonowaniem nerek i wątroby nie wykazały żadnych negatywnych zmian po tym długotrwałym leczeniu przy użyciu wyjątkowo wysokiej dawki dziennej.

- odnosi poziom acetylocholiny w niektórych obszarach mózgu, co ma wpływ na funkcje poznawcze i pamięć,

- usuwa lipofuscynę z mózgu. To jeden z produktów przemiany materii w komórkach. Wraz z wiekiem zalega jej w komórkach coraz więcej. To ta sama substancja, która odpowiada za blado szare plamy na skórze starzejących się ludzi,

- poprawia przepływ krwi w mózgu i zwiększa ilość tlenu dostarczanego do neuronów.

Centrofenoksyna (ang. centrophenoxine) znana jest też jako meklofenoksat lub Lucidril (nazwa własna). Jest to cząsteczka powstała z połączenia DMAE z kwasem parachlorofenoksyoctowym (pCPA).

Jaka jest więc różnica w działaniu pomiędzy DMAE a centrofenoksyną?

Przede wszystkim centrofenoksyna z łatwością przekracza barierę krew-mózg. Dzięki temu może bezpośrednio pracować w mózgu. Co do DMAE, są wątpliwości czy w ogóle ta substancja sama dociera do mózgu a jeśli tak, to w jakim stopniu. Na pewno centrofenoksyna jest dużo wydajniejsza.

Zasadniczo centrofenoksyna w dużej mierze powiela działania DMAE. Działa jednak lepiej i wydajniej.

Z czym łączyć centrofenoksynę?

Ogólnie dostępnych badań naukowych na ten temat nie ma. Natomiast można opierać się na opiniach ludzi, którzy eksperymentują na sobie z różnymi substancjami. Według nich centrofenoksyna dobrze się łączy i działa w synergii z racetamami, takimi jak Noopept, Piracetam czy Aniracetam. Można podejrzewać, że również z innymi racetamami będzie dobrze współgrać.

Przeciwwskazania:

- padaczka,

- stany pobudzenia.

#nootropy #zdrowie #leki #depresja #narkotykizawszespoko
Pobierz Jasia--- - Cenrofenoksyna

Centrofenoksynę (Meklofenoksat) opracowano w 1959 roku, ...
źródło: comment_1673849777WGVWaicDr2eACDEbOARcEe.jpg
  • 7
@Eustachy_goli_pachy: Można kupic poszukaj dobrze.
Natomiast nie kupisz w Polsce centrofenoksyny jako leku ani suplementu diety. Ci , którzy ją sprzedaja, robią to w formie "odczynnika chemicznego" albo jakoś podobnie . Substancja ta sama tylko zrobiony fikołek słowny, bo inaczej nie można .