Wpis z mikrobloga

Czy mężczyźni płacący niski (lub zerowy) PIT powinni być powoływani do wojska w pierwszej kolejności?

W związku z początkiem sezonu rozliczania rocznego podatku dochodowego oraz na czasie tematami wojskowymi: Czy w przypadku wojny lub innej potrzeby państwa, mężczyźni którzy relatywnie mało składają się do wspólnej kasy (np. bezrobotni, na zasiłkach, małozarabiający, zatrudnieni w szarej strefie itd.) powinni być powoływani do wojska w pierwszym rzucie. Czy mężczyźni płacący wysoki PIT powinni zostać nie ruszeni w gospodarce, w firmach jako względnie bardziej przydatni, niż w okopach?

#wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #podatki #ukraina #niepopularnaopinia #pieniadze #socjologia
Pobierz Drobar - Czy mężczyźni płacący niski (lub zerowy) PIT powinni być powoływani do wojsk...
źródło: comment_1673819846enJOFQMv9MkWlxmyRI5fwq.jpg

Czy pobór winien być przede wszystkim dla płacących niewielki PIT?

  • Tak - pobór dla osób płacących mały PIT 53.7% (80)
  • Nie - kolejność poboru niezależna od PIT 46.3% (69)

Oddanych głosów: 149

  • 20
@Drobar ale ujowy wpis

I tak pewnie pierwszych będą wyłapywac roboli (czyli ja) gdyż #!$%@?ą się większą wytrzymałoscią fizyczną oraz na czynniki atmosferyczne

Na co im oskar oderwany sprzed kąkutera jak trzeba latać z całym sprzętem 24/7 W różnych warunkach atmosferycznych (napiszcie że do kąkutera ale to błąd, tam od tego są specjaliści szkoleni latami)
I tak pewnie pierwszych będą wyłapywac roboli (czyli ja) gdyż #!$%@?ą się większą wytrzymałoscią fizyczną oraz na czynniki atmosferyczne


@ZenonArciszewski3127: Oj wyczuwam lekką niechęć do oddania życia. Pomyśl o rodzinach polityków i wszystkich polskich obajtkach którzy nie pójdą walczyć ale Ty będziesz mógł bronić ich majątków. Jak to Ciebie nie motywuje to ja już nie wiem co da radę.
@ZenonArciszewski3127: nie przypisywał bym pracownikom fizycznym specjalnej przewagi nad umysłowymi. Często jest tak, że te Oskarki sprzed kakutera są w lepszej kondycji bo ćwiczą i lepiej się odżywiają. Ale ich specjalistyczna wiedzą i umiejętności, które są rzadkie i cenne dla gospodarki nie pozwalają na pobór w pierwszej kolejności
@Koniasz
Wiesz co, sram na nich i ich majątki ci przyjdą ci czy tamci to i tak mam #!$%@? bo jestem robolem już na całe życie

Także idę

Ty chodzi o cywili, mienie, i kotki z pod bloku żeby nikt zły im krzywdy nie zrobił

Baba mi mówi że jakby co to nigdzie nie idziesz bla bla

Ona jeszcze nie wie że PiS zamknął ustawą szlabaniki dla wszystkich ( ͡° ͜
@Drobar: generalnie cywilizowane państwa mają plany mobilizacyjne, które w założeniu mają powoływać ludzi "best suited for the job". Państwo musi kalkulować koszty poniesione przez społeczeństwo w sytuacji masowych powołań.
Z reguły będą to czynniki:
0. Płeć męska
1. Poprzednie doświadczenie w służbach mundurowych
2. Stan zdrowia
3. Wiek
4. Sytuacja zawodowa - część zawodów, jak np. mechanicy mają już umiejętności które przydadzą się w wojsku. Z drugiej strony, pracownicy kluczowych sektorów
@Drobar: Jaka #!$%@? odklejka,chcesz być mięsem armatnim to proszę bardzo,ale #!$%@? się od tych którzy nie chcą walczyć.Dla mnie nie ma o co walczyć,niech ten kraj spłonie.Tu nigdy nie było i nie będzie dobrze.Gdyby mnie powołali uciekłbym przy pierwszej lepszej okazji.
@Argony @GugliPL: Zadałem pytanie. Nie postawiłem się po jednej ze stron.

@terkownikterki: Dzięki za merytoryczny wpis. Według mojej wiedzy, Państwo dysponuje wiedzą nt. osób wykonujących zawody przydatne w wojsku. Przede wszystkim zawody regulowane typu: lekarze, pielęgniarki, piloci itp. Oczywiście wykluczeni z poboru byliby urzędnicy. W rejestrach wojskowych prawdopodobnie nie ma natomiast informacji o Twoim aktualnym zawodzie jeśli jesteś spoza tej grupy. Tak samo sytuacji rodzinnej, czy tym bardziej zdrowotnej.
Co
@Drobar: Jaki idiotyczny wpis. Wojska gówno obchodzi wysoki PIT. Dostali z góry rozkaz i mają go wykonać. Wojsko nie patrzy na kandydata jako na bezrobotnego czy rekina biznesu. Dla nich człowiek to człowiek. Jednostka. Bezrobotny, jak i rekin biznesu powinni być przeszkoleni w razie wojny. Takie myślenie na wojsko. Biorą hurtowo ludzi z pasującym wykształceniem i tyle. Po drugie. Wojsko podczas wyboru kandydatów nie ma pojęcia gdzie pracujesz i jaki masz
@Drobar: Obecne rezerwy wojska wystarczą do 2050 r., więc nie ma bata w międzyczasie będą powoływać nowych ludzi, nie wiadomo jeszcze w jakiej formie czy pobór 6-9-12 miesięczny czy krotkie miesięczne szkolenia. Uważam, że przywrócenie poboru to kwestia czasu najpewniej po wyborach 2023 kiedy zwycięska partia nie będzia musiała martwić się utratą głosów.
@Drobar: argument na zasadzie kobietka jak ma mniej niż 3 dzieci - do wojska bo za mało daje od siebie dla państwa, myślenie rodem z Chrld czy innej Korei