Wpis z mikrobloga

@ly000: standardowo ryczałt. Jeśli działasz w mocno RnD-owym obszarze lub zarabiasz większy hajs typu 30k+/msc to opłaca się pokombinować z IPBoxem. Zawsze możesz ten hajs nadmiarowy z IPBoxu trzymać na lokacie i nie tykać przez jakiś czas :)
@Warrior: przy 30k netto i zerowych kosztach zysk to jakieś 1k. IP Box opłaca się jak mało zarabiasz (ale czy wtedy opłaca ci się b2b?) albo masz duże koszty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warrior liniowy. ipbox niby się należy ale przy tych kwotach kontrolę pewne.
@Ser_Rdest: chyba kolega się z choinki urwał. Większość uciekła na ryczałt przed Polską Ładą

Liniowy się opłaca tylko przy dużych kosztach działalności, co programistów i informatyków nie dotyczy.
@ly000: ja byłem na ryczałcie przez pierwsze pół roku i potem zmieniłem na skalę (te machloje związane z nowym nieładem 2.0). wyszło, że mi się opłaca. mam samochód w amortyzacji, czasami cos sobie kupie na fakture. policzylem ze mi się to opłaca
@daczka92: ja z tego co liczę, to musiałbym ze 3000 zł stałych kosztów miesięcznie roić, żeby mi się to zaczęło opłacało, raczej nierealne. no chyba że tak jak mówisz, kupiłbym auto w leasingu, ale leasingu to mi nikt nie da, firma istnieje od niedawna xd