Wpis z mikrobloga

Kolejna sobota udana na Glovo. Trzeba korzystać póki pogoda dopisuje. 7,5 godziny jeżdżenia rowerkiem, więc myślę, że nie jest źle. W aplikacji wciąż bez napiwków, ale dostałem łącznie 17 ziko do ręki. Co ciekawe klienci z Ukrainy dają częściej napiwek niż Polacy, wczoraj przykładowo dyszka wleciała od Ukraińca. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dzisiaj ostatni dzień w bieżącym okresie rozliczeniowym, więc w poniedziałek wrzucę moje zestawienie z dwóch tygodni z zarobkami. Szczególnie dla tych, co chcieliby by sobie pojeździć po pracy i dowiedzieć się czy warto, aby sobie dorobić.
Zaplusuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany na takie podsumowanko!

#rzultykurier #glovo #pracbaza


LINK DO REJESTRACJI GLOVO
Pobierz JonkeJ - Kolejna sobota udana na Glovo. Trzeba korzystać póki pogoda dopisuje. 7,5 go...
źródło: comment_16737631133i4wfyKblrTGV0cj85e6qu.jpg
  • 114
@JonkeJ: A ja mam taką metodę, że zawsze zostawiam dwójeczkę w gotówce.
Nie zbiednieję od tego, a kurier będzie miał coś ponadprogramowego dla siebie.
Kiedyś dawałem 5, ale od czasu jak wywaliło ceny to uznałem że niestety trochę za drogie robią się dostawy.

Chociaż jak tak teraz myślę, to kelnerom człowiek zostawia w knajpach znacznie więcej, a przecież mają lepsze warunki pracy, nie dymają na deszczu czy w mrozie i realnie
@JonkeJ bardzo często Ukraińcy mylnie widz nasza rzeczywistość. Przez filmy które oglądali przyjęło im się że u nas daje się napiwki.
I tak btw za wczoraj miała 35 euro napiwków. Taka mała różnica miedzy tymi krajami xD


@erni13: jak widzę, że ktoś mi w 30 minut o 21 dowozi żarcie to zawsze daje piątaka do ręki. Szczególnie jak widzę, że to relatywnie młoda osoba, wtedy czasem daje dychę, szczególnie jak pogoda #!$%@? a ten/ta/divers (xD) dojeżdża rowerem. :)
@Leniek: Akurat w styczniu nie. I tak nie mam nic lepszego do roboty to chociaż sobie pojeżdżę. Latem już tych sobót bedzie na pewno mniej.
@MalowanyPtak: Tak sytuacja wygląda u mnie z napiwkami, nie wiem jak w innych miastach, przypominam że Gniezno ma 65 000 mieszkańców, więc metropolią nie jest.
@uhauha: Można na działalności. Nie trzeba jej jednak mieć. Potrzeba podpisać umowę z partnerem flotowym, który cię ze wszystkiego
@JonkeJ: w Polsce nie daje się na piwko w w Ukrainie to powszechniejszy zwyczaj nawet potrafią w hotelu zostawiać piątkę dla sprzątaczki.. Generalnie jeśli ktoś nie pracował w gastro to nie uznaje tego zwyczaju, a jak pracował to może tak a może nie, poza tym napiwki są dla kuchni kelnerów a nie dla dowozu xd
@widmo82: Nie wiem, wychodzę z założenia, że nie każdy to złodziej, poza tym skąd mogą wiedzieć czym przyjadę. Mam rower warty z 2k. Inny ziomek jeździ rowerem na który wziął pożyczkę na 6k i z tego co wiem to też nie przypina. W takim Gnieźnie się nie obawiam nie przypinać, w większym mieście miałbym stracha. Może faktycznie zainwestuje w szybkie zapięcie, lepiej nie kusić losu.
dzięki za za te wpisy, skutecznie wyleczyły mnie z zostawiania jakichkolwiek napiwków.


@picasssss1: zastanawia mnie jak można zostawić napiwek taksówkarzowi za wykonanie swojej pracy. To nie kelner, że będzie dbał o twój stolik, proponował coś, nawiązywał rozmowę (jeśli jest w tym dobry).
Od 8 lat nie rozmawiałem ze swoim taksówkarzem o niczym i myślę, że on cieszy się z tej ciszy tak samo jak ja.
@JonkeJ Sam mam monocykl elektryczny i mieszkam pod Warszawą i w któryś weekend chcialbym spróbować rozwozić. Jak wygląda sprawa? Podpisujesz umowe z glovo, dostajesz plecak i mozesz jezdzic, kiedy chcesz? Czy jest limit kurierów na dany czas i miejsce, czy trzeba dowozić określony czas np. 20h miesięcznie?
@Ka4az: Dokładnie, dostawa w większości knajp za dychę pomimo że mają do przejechania pińcet metrów prostą drogą a jeszcze napiwek ma być ( ͡° ͜ʖ ͡°)