Wpis z mikrobloga

@jatylkozapytac: ja już stary jestem... Niedługo będzie za późno aby coś jeszcze zbudować zwłaszcza ze bycie samemu negatywnie wpływa na człowieka gdy nie ma się spełnianych jakiś tam podstawowych potrzeb emocjonalnych.
pewnie jakby kto słuchał z zewnątrz to cringe by go zmiażdżył, ale jak się kochacie to #!$%@? z wami :D


@FailedArtist: Prawdziwy filozof uczy się od wielu cichych nauczycieli. Po słownictwie użytym widzę fana masakracji, zaorania itp. bzdetów.
@Urajah: nie oceniaj książki po okładce słownictwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) (+on nawiązał do dzieła kultury)
Zaplusowałam komentarz kolegi, bo tak bardzo rozumiem; czasami słyszę te głemokie konwersacje gdzieś przypadkiem albo ktoś się przyczepi w pracy i zacznie mi filozofować, i żenada poziomu tych rozmów i rewelacji skręca mnie na tyle, że słucham w ciszy z grzeczności i marzę, by zamilkli jak najprędzej xd
Ale w ich
@SpoconaPacha: Uff, piszesz dokładnie to do czego zmierzałem.

Wiesz, truizmy typu "ważna jest podróż, nie meta" nie są odkrywcze, ale są truzimami dlatego, że generalnie mają rację. Jak się dobierze kilka właściwych truizmów to można mieć super życie i to też jest mądrość (tzw. praktyczna mądrość - w rozumieniu greckim (jedna z cnót Kardynalnych)).

Po drugie, trochę skromności. Pracujecie w tym samym miejscu, więc albo macie podobne perspektywy mentalne, albo jesteś
@Urajah: xD odpowiedź nie na temat, bo nie chodzi o truizmy, a filozofowanie podobne do twojego.
Skręciło mnie z żenady, gratulacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc milczę i przytakuję, jak na gawiedź przystało.

*Jako humanista z wykształcenia dodam - to, że odnosisz się do terminów z historii filozofii może zaimponować profanowi, ale 1) jest tak snobistyczne xD bo jak ktoś ma się odnieść do tego co mówisz,
jest tak snobistyczne xD


@SpoconaPacha: Odniesienia do Platona jest snobistyczne (chociaż każdy z maturą wie o co biega), ale już pisanie do rozmówcy:

Skręciło mnie z żenady, gratulacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc milczę i przytakuję, jak na gawiedź przystało.


Egzaltowanie się tym jak strasznie głupi jest rozmówca i sarkastyczne stawianie się jako niby "prosty lud" gdzie jednocześnie widać pogardę dla tegoż nie jest snobistyczne.

Rozejdźmy się
@Urajah: Każdy po gównomaturze jest biegły z podstaw założeń Platona - ty naprawdę w to wierzysz?? xD
To ty się egzaltujesz randomowi z wykopka, oczekując, że intelektualnie zgnieciesz jego postawę recytując założenia znanego pana filozofa.
Nigdzie nie powiedziałam, że mam ciebie czy takich ludzi za głupich, bo nie o błędność głoszonych treści tu chodzi, a o postawę głosiciela i ogólną treść.
Nawiązuję do bycia "głupią gawiedzią", bo natrafiałam na opinie czy
@Urajah: @Epg_: @Makowieciasto: to były takie luźne gadki, żadne fiolzofowanie. Ja się nie znam ani na filozofii, ani na kosmosie, niebieski już tak. Temat się wziął z dyskusji o tym dlaczego fajnie byłoby urodzić bliźniaki i o wiezi, które je łączy. Rozmawialiśmy o tym, że nie mamy i pewnie długo mieć nie będzimy narzedzi pozwalających na zmierzenie wymiaru związanego z uczuciami, a on istnieje na pewno. Że gdzieśtam w
@jatylkozapytac hm.. istota zastanawiania się nad tym "jaki wymiar mają uczucia" jest w zasadzie czymś w rodzaju zastanawiania się nad tym jaki wymiar ma ból brzucha - nie ma za bardzo sensu. Jeżeli faktycznie jesteście w stanie się podjąć takich dywagacji na trzeźwo to gratuluję xd (ale fajnie, pewnie jesteście szczęśliwi!)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jatylkozapytac:

byłoby urodzić bliźniaki i o wiezi, które je łączy


Najlepiej to ogólnie się nie rozmnażać i adoptować a ty piszesz o podwójnej tragedii

zmierzenie wymiaru związanego z uczuciami, a on istnieje na pewno


Na pewno to możecie się przez całe życie oszukiwać a po śmierci niczego się nie dowiedzieć bo nic tam nie będzie czekało na was

Że gdzieśtam w pytaniu o to jak powstał wszechświat jest aspekt uczuć i
Nawiązuję do bycia "głupią gawiedzią", bo natrafiałam na opinie czy wpisy typu:

"starałem się w towarzystwie mówić o ambitnych tematach, intelektualnych sprawach, ale widać większość ludzi jest idiotami bez ambicji, bo nikt do mnie nie dołączył" - a często-gęsto po prostu to, co ta osoba ma do powiedzenia, nie jest ani odkrywcze, ani krytycznie przemyślane, ani komukolwiek potrzebne w tym momencie.


@SpoconaPacha: I jak to się odnosi do OPki? Jak się