Wpis z mikrobloga

@fenbekus już pisałem musisz mieć umowę na stałe której nie dostaniesz po miesiącu. Odłożyć na wkład własny itp. Przy obecnym poziomie st00pek nie masz szans jako singiel na zdolność chyba że jesteś programista 15k na uop
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marvel7:

ok, ale wg jego mentalności, może żyć z tego jako rentier... no tak, dobrze że jeszcze czasem śpi w tirze i nadal pracuje, ale co on trzyma nadal to na oprocentowanej lokacie i będzie miał z tego jakiś nocleg w hotelu od czasu do czasu?, wtf w ogóle,


No... Akurat z 3 mln. to przy obecnym oprocentowaniu lokat to może miesięcznie mieć 10 000 samych odsetek brutto (wiadomo - jeszcze
@Marvel7: potem doczytałem. Ale fakt faktem że A) nie trzeba iść na studia, B) nie wiem skąd oczekiwanie że pierwsze mieszkanie od razu powinno mieć 50m2 i być w dobrej dzielnicy Warszawy
@Bernenski Hmm ciekawe jak kończysz studia to masz jakoś 23/24 lata? W +/- 6 lat odłożyć 1mln na mieszkanie 2 pokoje w mieście wojewódzkim.

Mamy czasy pracy zdalnej, można pracować zdalnie i nie mieszkać w wojewódzkim, sam tak zrobiłem.

@Marvel7: No ale generalnie masz rację, dość łatwo jest nie mieć mieszkania w wieku 30 lat, wystarczy brak dodatku od rodziców na wkład własny albo jakiekolwiek najmniejsze powinięcie nogi.
@fenbekus Można być patusem bez wykształcenia zarabiać mniej niż po studiach i żyć na 30m 1 pokój co kto woli. Ja pracuje zdalnie więc muszę mieć 2 pokój w którym mam normalne biurko i fotel. Salon służy do przyjmowania gości oglądania filmów itp. Nie wyobrażam sobie żyć na mniej niż 50m bo mam trochę rzeczy które też muszą się gdzieś zmieścić. Ja mówię o jakiejkolwiek dzielnicy Warszawy i żeby nie były to
@Marvel7 albo możesz zamiast studiów iść do fizycznej pracy, w między czasie studiować zaocznie, następnie awansować na inżyniera i wziąć kredyt z wysokim wkładem własnym.
U mnie większość kumpli w takim kierunku poszło i w tym ja :p
No ale nie Warszawa tylko miasto powiatowe :p

Tylko ze ja kupiłem za 150k dwupokojowe, a teraz za takie chcą 400k. To już inna kwestia, #!$%@?
@Marvel7: o matko... To rozwinę myśl, bo widzę, że skrótowo się nie dogadamy...

Weź miasto powyżej 500k zamiast Warszawy, bo tam zarobki są odpowiednio większe. Zobacz ceny. Uświadom sobie, że tylko idiota wykańcza za grube pieniądze klitkę 50m2 w której pomieszka parę lat i będzie #!$%@?ł do czegoś większego, bo w 50m2 nie da się żyć całe życie. Zdecydowana większość normalnych ludzi do 30 roku życia ma znalezioną druga połówkę, z
@ThreeTree mam tutaj znajomych, rodzinę i całe życie? Urodziłem się w Warszawie? Zapomniałem miras warszawa jest zbyt droga? To wyprowadz się na Ukrainę tam jest taniej! XD
@WyjmijKija hmm nie każdy chcesz mieć kogoś i mieć dzieci? Wiele znajomych wychowało się na 50m 3 pokoje i jakoś żyli. A nawet jeśli chcesz z kimś mieć coś większego to i tak najprawdopodobniej nie będzie cie stać. Zazwyczaj laska zarabia mniej I musi chłop na to wszystko zarobić. Zobacz sobie ile kosztuje np. 60/80m 3/4 pokoje pod kątem dzieci w Warszawie i zadaj sobie pytanie kogo stać na takie coś i
mam tutaj znajomych, rodzinę i całe życie? Urodziłem się w Warszawie? Zapomniałem miras warszawa jest zbyt droga? To wyprowadz się na Ukrainę tam jest taniej! XD


@Marvel7: sam tworzysz problemy tam gdzie ich nie ma. Najpierw piszesz, że mieszkania w Polsce są po milion złotych, a potem kłócisz się że to w Warszawie po tyle są.
Po co mam się przeprowadzać na Ukrainę, skoro w Polsce jestem w stanie kupić dom