Wpis z mikrobloga

https://www.x-kom.pl/p/621625-dysk-ssd-lexar-1tb-m2-pcie-nvme-nm620.html
chcę kupić ten dysk ale mam już zajęte m2, chcę skorzystać z przejściówki na PCI Express ale tutaj piszą żeby dołożyć radiator, nie do końca to ogarniam, ktoś jest w stanie podesłać z allegro czy coś link do dobrej przejściówki która mi nie ograniczy tego dysku?
Płyta główna MSI B450-A Pro max
Już kiedyś o coś podobnego pytałem ale nie umiem znaleźć tego.
https://allegro.pl/oferta/adapter-pci-e-x4-ssd-karta-m-2-nvme-przejsciowka-11769630964 takie coś będzie git?

Pytanie nr 2 - mam 2x ram
GoodRam IRDM PRO 2x8GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17S/16GDC

wiem że wtedy pisaliście że jak dołożyć kolejne 2 ramy to o takich samych parametrach jednak nie wiem czy nie sprzedać tego, a kupić coś 2x16? co byście powiedzieli na to?

#pytanie #komputery #informatyka #pytaniedoeksperta #it #ram #dysk #nvme
  • 22
  • Odpowiedz
@przodowyryl: Bezpieczniej wziąć 2x16. Nigdy nie wiesz jakie timingi drugo- i trzeciorzędne będą (inny bin kości) a mogą być przyczyną braku stabilności. Osobiście to nie popieram przejściówek - wymień systemowy albo zwyczajnie kup na sata 3.
  • Odpowiedz
@Ademu: przez jeszcze pół roku grzebać przy kompie z dyskiem systemowym nie mogę zbytnio (za duzo plikow ze studiow porozrzucanych w roznych miejscach XD) a dysk musze miec tu i teraz, a druga sprawa nawet jak zamienie 512gb ktore mam teraz na nvme to i tak musze miec wiecej, chcialem miec 512 na system, 1tb na symulator i potem jakies 3tb na gry na hdd
  • Odpowiedz
@przodowyryl: To zapis/odczyt sekwencyjny, nieodczuwalny w codziennym użytkowaniu (jedynie przy kopiowaniu dużych plików) bo czas dostępu i tak jest w granicach części milisekund.
  • Odpowiedz
@Ademu: zainstalowałem crucisla.mx500 i nie odpala się grafiką, komputer wydaje 1 długo sygnał i 2 krótkie, po odpięciu dysku dalej nie działa, dziwne bo karty graficznej nie dotykałem, a jak włączę komputer ona chodzi i świeci się normalnie ale nie mam obrazu na monitor
  • Odpowiedz
@przodowyryl: Hmm. Może jednak przeskoczył gdzieś ładunek. Bo dysk ma się nijak do grafiki… Może kabel się poluzował..? Takie wróżenie z fusów ¯_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz