Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie, jak ktoś na R--ź Wołyńską odpowiada, Potopem Szwedzkim. Niektórych może zaskoczyć fakt, że sporo ludzi, którzy żyli w czasach wydarzeń na Wołyniu, wciąż żyją, albo żyją ich dzieci i wnuki, którzy o tym pamietają z opowiadań bliskich. Od tego wydarzenia minęło tylko 80 lat, dlatego to taka świeża rana, bo te wydarzenia miały miejsca w ubiegłym wieku, a nie kilkaset lat temu. Natomiast kto z Was na spotkaniach rodzinnych wspomina członków rodziny, którzy zginęli w Potopie Szwedzkim? Oczywiście poza "śmieszkami" z tagu i Krystyną Pawłowicz.

Wydarzenia z II Wojny Światowej wciąż są dla nas najbardziej aktualne, bo są ostatnim tak bardzo bolesnym wydarzeniem. Stąd u nas niechęć do Rosjan i Niemców, bo większość z nas słyszało osobiście opowiadania naszych dziadków, którzy sami tego doświadczyli. Podobnie wygląda sytuacja z Ukrainą i Wołyniem.
Jestem jak najbardziej za wspieraniem Ukrainy, bo to nasz wspólny interes, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

#ukraina #wojna #rosja
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shmatshiage: Nie tłumaczę żadnego typa tylko wyrażam swoją opinię. On jest tak samo odklejony w stronę kacapską jak ty w banderowską. Ja znam zarówno zbrodnie rosyjskie jak i ukraińskie i nie mam zamiaru licytować kto był gorszy ani zgadzać się na usprawiedliwianie plucia na pamięć moich rodaków.
  • Odpowiedz
@shmatshiage: A co ma jedno do drugiego? Nie można krytykować Ukrainy bo Rosja jest wrogim państwem? Jak mówię o Wołyniu czy Przewodowie to mam za każdym razem dodawać coś o NKWD czy Katyniu dla równowagi? Może jeszcze Hitlera dorzucimy do listy?
  • Odpowiedz
@Papileo: @svr_: @crespo:
Problem jest taki, że ci co spamują tematem w dupie mają Banderę, Wołyń a temat jest grzany nie z troski i pamięci o ofiary a z chęci siana fermentu i nienawiści, ci co to robią żerują na najniższych instynktach rozemocjonowanych przygłupów półanalfabetów tak jak ci co rozkręcili r--ź w identyczny sposób szczując i żerując na najniższych instynktach 80 lat temu. Nie chodzi o
  • Odpowiedz
Problem jest taki, że ci co spamują tematem w dupie mają Banderę, Wołyń a temat jest grzany nie z troski i pamięci o ofiary a z chęci siana fermentu i nienawiści


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To prawda ale to jest tylko jedna strona medalu bo mamy tu zarówno propagandę prorosyjską jak i proukraińską. Tymczasem można pamiętać o Wołyniu i Ukrainę wspierać. Dyskusja na ten temat jest sprowadzona do skrajności, czyli albo jesteś unucą albo jesteś z nami i temat benderyzmu odpuszczasz kompletnie. Podziały tworzy skrajność w każdą stronę a propagandę kacapską trzeba wyjaśniać w sposób odpowiedni, bo wmawianie Polakom, że kult Bandery na Ukrainie jest ok też zraża do tego kraju i pomocy mu.

W tej chwili, sprawy historyczne są trzeciorzędne bo ważą się losy nie tylko Ukrainy ale też długofalowego bezpieczeństwa Polski i całego świata i każdy kto ma trochę rozumu będzie pilnował aby historia nie zasłoniła mu przyszłości, to co się dzieje teraz to wydarzenia tak samo ważne jak wejście do UE i NATO, jeśli nie ważniejsze. Przegrać grę o przyszłość bo się zagapiło w przeszłość to
  • Odpowiedz
O ile zgadzam się, że na poziomie dyplomatycznym to nie jest miejsce i czas na porządkowanie kwestii historycznych tak nie rozumiem czemu na portalu ze śmiesznymi obrazkami nie możemy sobie o tym podyskutować. Ja czasami się włączam bo mam wrażenie że o kwestiach polskich rozmawia sobie Ivan z Petersburga z Saszą z Kijowa.


@crespo: tylko ze goscie ktorzy na portalu o smiesznych obrazkach o tym pisza, zaraz pisza o robieniu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papileo: śmieszy mnie tez bagatelizowanie potopu szweckiego. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że to była jedna z największych katastrof o grabieży kraju.
  • Odpowiedz
Człowiek by chciał na spokojnie porozmawiać, wymienić się argumentami, dojść do konsensusu, ale przychodzi typ pokroju @shmatshiage, który po każdym zdaniu robi trzy buźki i pyta czy ruski pezeprosili. ()

Ale co to ma do rzeczy w tym, co napisałem?

Myślę, że każdy w miarę ogarnięty zrozumiał, że chodziło o to, że jak coś wydarzyło się stosunkowo niedawno, ma na nas większy wpływ, niż to co
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Papileo: Niemcy i ruscy wybijali się milionami mniej więcej w tym samym czasie co r--ź wołyńska, ale jakoś nie przeszkadzało to im przez lata robić deale.

Na pisk o Wołyniu można odpowiedzieć jednym: obecny i przyszły interes państwa jest więcej warty niż "psze pani, bo oni zrobili kuku mojemu dziadkowi" lub "robimy im dobrze, bo to nasi bratankowie".
  • Odpowiedz
  • 0
@Papileo śmieszy mnie ze onuce spamują Wołyniem a już zapominają o kataniu, prlu, UB, wywózki na Syberię i jeszcze pewnie się trochę znajdzie.
  • Odpowiedz