Wpis z mikrobloga

@krisswoj: jakby nie było złem to by go nie spłącił przed czasem, przecież jest horrendalnie drogi i dlageo ludzie się pozbywają :)

w tzw. Europie zachodniej kompletnie nie opłaca się spłacać przed czasem bo kredyty mają oprocentowanie stałe typu 1,5 proc. i jeszcze obniżane w ramach socialu za dziecko, itd.. więc nikt tam nie spłaca przed czasem
@jan-palony nie ma najmniejszego sensu skracanie okresu kredytowania. Tzn. zmniejszanie go na piśmie. Zamiast go oficjalnie skracać dużo lepiej sobie go myślowo skrócić i po prostu płacić większe raty. Plusy:
- brak papierologii
- żadnych opłat dodatkowych
- jak Ci się noga powinie to zawsze możesz spłacać mniej

Minusy:
- brak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jan-palony: w PKO bp trzeba spłacić sobi niepełną całość czyli zostawi no do spłaty na następny miesiąc 1000 PLN. Wtedy jest najmniejsza prowizja bodajże ja miałem 200 PLN, a spalcając 100% całości miałbym koło 5 tys prowizji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kashkash18: dokładnie, ja zamknięcie zrobiłem na 1tys ( ͡° ͜ʖ ͡°) miesiąc wcześniej spłaciłem wszystko bez tego tysiąca. Zaoszczędziłem kupę siana, bo prowizji wyszło 200 a tak byłoby koło 5 tys
Polecam nadplacajacym w PKO BP nadpłacać ale nie skracać okresu kredytowania (biorą haracz za pisanie nowego aneksu), tylko zastosować strategie spłacania MIX. Okres kredytowania sam się skróci