Wpis z mikrobloga

ja to zazdroszczę ludziom co potrafią się położyć i po 5 minutach już w krainie snów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Soothsayer: 5 minut? Ja zamykam oczy i max po 10 sekundach mnie nie ma. U mnie kluczem jest wygodne położenie się i śpię. W ciągu dnia gorzej, bo z minutę muszę leżeć.
napinania mięśni, oddychania, picia herbatek, brania melatoniny, kropli cbd. Z niczym nie poczułem choć odrobiny poprawy


@Tigermass: jaka dawka melatoniny? Często dawki w "ogólnych" lekach na sen są takie że nawet nie dają szansy na efekt (np.1 mg), ale nie wyobrażam sobie żeby np. 5mg czystej melatoniny nie dało efektu. Dla mnie to gamechanger na zasypianie
ja to zazdroszczę ludziom co potrafią się położyć i po 5 minutach już w krainie snów ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Soothsayer: @kontodlabeki: Dwa tricki. Jak jest się nagle energiczny i obudzony to należy wstać i coś porobić nudnego (np. zadania z matmy, rozpisać zadania na jutro i zapisać rozkminę co się ma (aby nie było myśli przeróżnych).

Drugi to próba wizualizacji czegoś. Np. drogi do pracy,
@kontodlabeki A jesteś gotową do snu zanim się położysz? Czy czujesz się senna, więc idziesz się przygotować do snu i mija jakiś czas zanim się położysz?

Nie znam badan mówię na podstawie własnych obserwacji. Jest taki moment, że (zakladam że to to), że organizm wydziela jakiś hormon czy coś, co powoduje chęć snu. Jak przesiedzisz ten moment, to potem będzie Ci trudniej zasnąć, bo przeczekasz ten moment wydzielania tego hormonu czy czegoś
@kontodlabeki: dawno temu jak zaczęła się depresja, to miałem ochotę tylko spać, nie wstawać z łóżka. Zasypiałem w moment i mnie nie było. Teraz dzięki lekom czuję się lepiej, ale za to wieczorem mogę się kręcić w łóżku godzinami nawet jak jestem zmęczony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Soothsayer: @kontodlabeki: Ja miałem ogromne problemy z zasypaniem.Zdarzały się po dwie nieprzespane noce pod rząd. Czasami zdarzają się jeszcze pomniejsze, ale już mogę funkcjonować normalnie.
Rzeczą, która mi pomogła była apka oparta o terapię CBT, Sleepio. Podobno NHS przepisuje ją na problemy ze snem. Trzeba podać kod pocztowy ze Szkocji i jest za free. Przynajmniej była jakiś czas temu. Dla mnie gamę changer.

Próbowałem w życiu chyba wszystkich możliwych suplementów,