Wpis z mikrobloga

Mówicie o tynku gipsowym... A on da radę na tak głębokie ubytki w ścianie? Nie wypadnie albo nie wykruszy się? Tynk to chyba powinien być na raptem kilka ostatnich cm?
@truchuo ja takie dziury psikam pianką, jak zastygnie to wycinam tak, żeby weszły jeszcze ze dwa cm zaprawy tynkarskiej( żeby było równo ze starym tynkiem + ewentualnie możesz tam wkleić kawałek siatki). Jeszcze nigdzie mi nie pękło, jeszcze nigdy nikt nie dzwonił, że trzeba poprawiać
@truchuo: Ze zdjęcia ciężko wywnioskować jak głęboką masz dziurę. Ja u siebie knaufem latałem ubytki na 15-20cm. Zarówno pod płytki jak i pod gładź. Od 2 lat nie ma żadnego problemu więc pewnie już nie będzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@truchuo: tak jak @plazma pisze, przede wszystkim odkurz tam i porządnie zagruntuj, bo cokolwiek tam nie zrobisz to w końcu odpadnie. Osobiście potem najgłębsze fragmenty i wokół rur uzupełniłbym pianą, nie licując oczywiście do powierzchni ściany tylko zostawiając jeszcze dobrych kilka centymetrów na warstwę wykonczeniową (tu już dowolność: wkleić kawałek płyty gk i zaszpachlować / uzupełnić tynkiem / od biedy nawet klejem do płytek). Pamiętaj, że niektóre materiały wykończeniowe, jak tynki,