Wpis z mikrobloga

Kiedy janusz wrzuca pieniądze na lokatę, to kwestia biologiczna, naturalna, ot lokata jak lokata, janusz jak janusz. Kiedy wykopkowy ynwestor wrzuca pieniądze na lokatę to metafizyka, to dramat, to spotkanie z Najwyższym #pdk

#nieruchomosci #kredyhipoteczny #oszczedzanie #inwestycje #pieniadze #gielda #inflacja #heheszki
pastaowujkufoliarzu - Kiedy janusz wrzuca pieniądze na lokatę, to kwestia biologiczna...

źródło: comment_16734394066RqNb13cc5Gm7SQBVu1rUz.jpg

Pobierz
  • 19
tak z ciekawości ktos sie w to bawil? Jakie efekty? Rozumiem ze hajsowo pewnie od 500k pln startuje sie.


@OraclePL: W sensie w negocjowanie oprocentowania z bankiem? Tak, to jak najbardziej możliwe, ale nie wiem czy jest jakiś sztywny próg po przekroczeniu którego chcą rozmawiać. Jak mi się zdarzało rozważać to albo chodziło o kwotę tak niską, że wiedziałem, że nie ma tematu bo dla nich to grosze, albo o tak
@Izanagi013: To się zgadza, ale jeżeli najlepsze co jest się w stanie wymyśleć przy takiej inflacji to lokata (nawet nie obligacje indeksowane inflacją) to raczej nie warto pozować na przemądrzałego wykopowego speca od finansów, inwestycji, rynku nieruchomości i giełdy jednocześnie. Ja z niego nie toczę beki za wrzucanie kasy na lokatę tylko, za to, że wcześniej sam wyśmiewał ludzi którzy to własnie robią
@pastaowujkufoliarzu: nie znam sie jakos super, ale pieniadze z obligacji tak o wyciagniesz na lajcie (gdyby przyszedl ten spadek : > albo znalazl mick fajnego nierucha?) Bo przerwac lokate jak jeszcze miesiecznie ida odsetki to tam ciul, ale obligacje to jak to wyglada przedwczesne odsprzedaz. Pare klikniec i jest hajs czy raczej skomplikowana operacja?
@agent001: mick nie chce kupować nierucha bo żeby spełniły jego oczekiwania musiałyby spaść do 5/6k/m2. xD Więc nie ma problemu przedwczesnego wykupu, bo spadek do takiego poziomu musi potrwać kilka lat. Gdyby rzeczywiście wierzył w to co pisze i miał jakies pieniądze, to zamiast pajacować z lokatami kupiłby dwa lata temu obligacje indeksowane inflacją i miał obecnie oprocentowanie na poziomie 18,6% rocznie. Popijałby kapuczinę, patrzył jak mu konto puchnie i czekał
@pastaowujkufoliarzu: git, inwestuje w obligi na IKE, wiec wyciagniecie stamtad przed 60stka to chyba z notariuszem : D ale jako beznadziejny inwestor, zastanawiam sie czy nie zrobic zwyklego konto PKO i nie inwestowac w obligi bez IKE tez zeby w razie czego hajs mozna wyciagnac. Jak lokaty przestana byc tak fajnie oprocentowane to jest to jakas tam sensowna opcja lokowania nadmiarowej gotowy (tak mi sie wydaje).