Wpis z mikrobloga

@ziomus0812 możesz sobie wypełniać ankiety w internecie jak szukasz pracy dorywczej na 2-3 dni w IT XD

tak poważnie to lepiej mental ogarnij, bo z takim nastawieniem i problemami to do żadnej pracy się nie będziesz nadawał, prócz może roznoszenia ulotek w nocy żeby nikogo nie spotkać
  • Odpowiedz
@Xandress:

(...) mental ogarnij (...)


Spoko porada. Z kategorii "Dzień dobry panie doktorze, jak się rano schylam po klapki to bolą mnie plecy. - Więc niech się Pan schyla wieczorem. 200 złotych.".

Ludzie po kilka lat na antydepresach latami jadą bez gwarancji, że choroba nie nawróci.

@ziomus0812: Każdą pracę trzeba traktować odpowiedzialnie... Jak z góry szukasz czegoś bez konieczności zachowania tego kryterium to ograniczyłbym poszukiwania do kogoś, kto zatrudni mnie
  • Odpowiedz
tak poważnie to lepiej mental ogarnij, bo z takim nastawieniem i problemami to do żadnej pracy się nie będziesz nadawał, prócz może roznoszenia ulotek w nocy żeby nikogo nie spotkać


@Xandress: łatwo się mówi. Leczę się od ponad 10 lat. Brałem chyba ponad 20 leków psychiatrycznych. Chodziłem na terapię. Nic nie pomaga. Antydepresanty powodują straszne pobudzenie psychoruchowe (akatyzja / agitacja). Przez te antydepresanty mam jeszcze problem ze stawami. Terapia nic mi
  • Odpowiedz
@krzaczor93 widzisz czasem to takie proste ¯_(ツ)_/¯

chciałbym zobaczyć takie oferty, skoro jest ich tak dużo i masz czas pisać komentarze na wykopie to może podlinkujesz jakieś ogłoszenia? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Jechanka: doświadczenia nie mam żadnego, poza krótkimi praktykami w serwisach komputerowych (łącznie 7 tygodni). W sumie nawet pasowałoby mi pracować w takim serwisie, ale nigdzie nie mogę znaleźć ofert pracy na niepełny etat.

Z wykształcenia technik informatyki i licencjat z informatyki. Kiedyś chciałem zostać programistą. Uczyłem się C / C++, Java, C#. Pisałem bardzo proste programy, gierki, stworzyłem kilka stron internetowych. Ale to chyba nie dla mnie, bo gdy programuje to
  • Odpowiedz
@krzaczor93:

Ludzie po kilka lat na antydepresach latami jadą bez gwarancji, że choroba nie nawróci.


To i tak mają szczęście, że te leki im pomagają, gdy je biorą. U mnie powodują straszne skutki uboczne i pomagają jedynie niewiele.

@ziomus0812: Każdą pracę trzeba traktować odpowiedzialnie... Jak z góry szukasz czegoś bez konieczności zachowania tego kryterium to ograniczyłbym poszukiwania do kogoś, kto zatrudni mnie w swoim własnym kołchozie po znajomości i z
  • Odpowiedz
@ziomus0812: to co takiego umiesz skoro stwierdziles, ze cos tam niby robiles ale ciebie to stresuje i nie chcesz sie tym zajmowac. kazda praca stresuje a na niepelny etat to moze da ci sie dostac do magazynu czy biedronki i to nie zawsze, nie jako osoba bez doswiadczenia i umijetnosci, z tak wygorowanymi wymiaganiami.
  • Odpowiedz
@ziomus0812: chłopak Ci dobrze napisał. Ogarnij głowę. W każdej pracy zawsze będą mniej lub bardziej stresujące sytuacje. Stres jest negatywnym lecz naturalnym elementem życia. Zawsze będziesz miał w większym lub mniejszym stopniu kontakt z pracodawcą/pracownikami i prędzej czy później wyjdą na jaw Twoje problemy. Smutne lecz prawdziwe raczej nikt nie będzie chciał współpracować z Tobą właśnie z powodu Twojej głowy szczególnie, że nie jesteś pracownikem istotnym i niewiele potrafisz. Pracodawca będzie
  • Odpowiedz
@ziomus0812: Wideokonferencje to norma na zdalnym, przecież pracodawca musi Cię w jakiś sposób kontrolować. Jeżeli to jest dla Ciebie problemem to wg mnie mniej bezpośredniego kontaktu miałbyś pracując stacjonarnie niż zdalnie.

Nie myślałeś nad jakąś inną branżą?
  • Odpowiedz
@krzaczor93: kilka lat pracowałem w sieci fastfood (głównie w kuchni) na niepełny etat. Leki przeciwlękowe przed pracą i w miarę normalnie pracowałem.

W sumie najbardziej z tej branży, odpowiadałby mi serwis komputerowy. Tyle, że na niepełny etat. Kilka tygodni byłem na praktykach i wydaje mi się, że nawet dobrze sobie radziłem.
  • Odpowiedz
@D4Ru73K: to chyba w jakis #!$%@? korporacjach. Jak dobrze pracujesz i wykonujesz sumiennie zadania to przelozony ma wbitego kora czy masz nerwice czy fobie o ile ofc nie #!$%@? w robocie
  • Odpowiedz
@Xandress: moze nie stricte IT ale ludzie co wrzucajs dane do systemu moga tygodniami nie komunikowac sie z nikim poza team leaderem bo
1) sa bardzo nisko w hierarchii i niczego nie ustalaja tylko sami wypelniaja zalozenia
2) na wiekszosc ich taskow sa spisane procedury i zrobione template
Potem taki czlowiek dostaje gotowe template i przerzuca to np do SAPa. Jak sobie zautomatyzujesz prace piszac w VB to praktycznie tylko klikasz.
  • Odpowiedz
@Xandress:

widzisz czasem to takie proste ¯\(ツ)/¯

chciałbym zobaczyć takie oferty, skoro jest ich tak dużo i masz czas pisać komentarze na wykopie to może podlinkujesz jakieś ogłoszenia? ( ͡º ͜ʖ͡º)


Zawsze mnie #!$%@?ą takie typy; noo w IT to jest w chuuj ogłoszeń, nawet na wprowadzanie danych/wypełnianie ankiet xD
A rzeczywistość wygląda tak, że jest mniej niż mogłoby się wydawać a chętnych na takie stanowiska
  • Odpowiedz
@Davidozz otóż to, jest tak jak piszesz, ale tutaj na wykopie najwięcej na dany temat piszą ci, którzy gówno o nim wiedzą - tak jak kolega, który ostatecznie nie podlinkował żadnego ogłoszenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ziomus0812:

łatwo się mówi. Leczę się od ponad 10 lat. Brałem chyba ponad 20 leków psychiatrycznych. Chodziłem na terapię. Nic nie pomaga. Antydepresanty powodują straszne pobudzenie psychoruchowe (akatyzja / agitacja). Przez te antydepresanty mam jeszcze problem ze stawami. Terapia nic mi nie pomogła. Jedynie benzo mi pomaga na fobię społeczną.


Przykro mi, ale chyba it's over w takim przypadku. Jak się ma fobię społeczną to można co najwyżej skoczyć z balkonu,
  • Odpowiedz