Wpis z mikrobloga

Witam mirki i mirabelki z tagu #gitara #gitaraelektryczna
Na święta dostałem gitarę Yamaha ERG121C z takim całym zestawem i wzmacniaczem. Niestety g---o się na tym znam dlatego pytanie do was:
1. Co sądzicie o tym zestawie?
2. Co trzeba dokupić żeby gitara miała takie elektryczne brzemienie? Bo podłączona tylko do wzmacniacza brzmi trochę jak zwyczajna akustyczna gitara
3. Jakie rady na początek używania tego?
DavyX - Witam mirki i mirabelki z tagu #gitara #gitaraelektryczna
Na święta dostałem...

źródło: comment_1673353457AgQPe9rOap3NcK8oeu4sBc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co trzeba dokupić żeby gitara miała takie elektryczne brzemienie?


@DavyX: Efekt gitarowy. Ale z tanim piecykiem i tanim efektem kręcisz co najwyżej siarę a nie dobre brzmienie. Lepiej pomyśl o jakimś interfejsie do kompa.
  • Odpowiedz
@DavyX: Tak jak kolega wyżej pisał, kabel pod kompa i jakis emulator typu Amplitube lub Guitar rig i będzie o niebo lepiej niż na jakimś g---o piecu. O gitarze nic nie powiem, bo nie miałem okazji grać na takim modelu.
  • Odpowiedz
1. Co sądzicie o tym zestawie?


@DavyX: bo nauki nie zniechęci jeśli jest dobrze złożona, ot zwykła gitara.

2. Co trzeba dokupić żeby gitara miała takie elektryczne
  • Odpowiedz
@DavyX ogólna nazwa kostki której szukasz to albo overdrive, albo distortion. Zależy czy chcesz mocny przester.
Przykładowe nazwy konkretnych to Boss DS-2, Metalzone, Rat, Revv G3, Friedman Be-Od, Tube Screamer... Itp itd... Jest tego masa. Szukaj porównań na YT
  • Odpowiedz
@DavyX: jak poprzednik, włącz przester w piecu i ustaw przetwornik na ten mostkowy humbucker i możesz ciąć smoke on the water ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz