Wpis z mikrobloga

Pytanie techniczne na temat #okno i #alarm

Czy warto brać kontraktony na każde okno w domu, łącznie z tymi na piętrze?

W pierwszej kolejności pomyślałem, że tak co by, podczas zbrojenia alarmu, od razu otrzymać informację czy któreś jest niedomkniętę.

Teraz się zastanawiam, czy to nie przerost formy nad treścią bo rezygnując z kilku na piętrze (gdzie nie ma fizycznej możliwości włamu bez drabiny) mogę zaoszczędzić około 2k.

Jak sądzicie z praktyki?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #bezpieczenstwo
ATAT-2 - Pytanie techniczne na temat #okno i #alarm 

Czy warto brać kontraktony na...

źródło: comment_1673257421gnafoVF6N075NddJlDg2lb.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: zawsze musisz mieć wszystkie wejścia obstawione. Nie ma innej możliwości.
ale zawsze możesz wstawić jakis czujnik ruchu na pomieszczenie zamiast na każde okno,
linie podczerwone na kilka okien itp.
  • Odpowiedz
zawsze musisz mieć wszystkie wejścia obstawione.


@patryyk9: Nie do końca rozumiem.
Mam też okno na strychu które nie będzie w ogóle używane (nieużytkowy) . Tam też muszę instalować?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: zastanów się co bedzie jesli coś się zdarzy a ty nie dostaniesz informacji o niczym.
bedziesz sie zastanawial nad wszystkimi sposobami wejscia i jeszcze nad dorobionymi kluczami itp.
  • Odpowiedz
@patryyk9: jeśli masz nieuzytkowy to możesz zamykac go fizycznie na klucz na tyle solidnie by móc tam nie instalowac niczego i traktowac jak składzik lub zewnetrzne pomieszczenie
  • Odpowiedz
Czy warto brać kontraktony na każde okno w domu, łącznie z tymi na piętrze?


@ATAT-2: tak warto. Opcjonalnie dodatkowo czujniki zewnętrzne.

W pierwszej kolejności pomyślałem, że tak co by, podczas zbrojenia alarmu, od razu otrzymać informację czy któreś jest
  • Odpowiedz
@patryyk9: @wbrewprawdzie: OK, rozumiem punkt widzenia jednak wciąż nie jestem przekonany do waszego poglądu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sensie mam np. okno łazienkowe o szerokości 60 cm na wysokości 3,5 metra od strony ulicy. To jedno z tych, gdzie zastanawiam się nad instalacją kontraktona.

Szansa, że kiedykolwiek ktokolwiek będzie się chciał przez to włamać jest równe 0.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: pisałeś wcześniej że masz 15 okien z czego 5 to fixy. Jeśli tylko za same górne okna liczą Ci za kontaktrony 2k to ktoś tu Cię naciąga xD
  • Odpowiedz
pisałeś wcześniej że masz 15 okien z czego 5 to fixy. Jeśli tylko za same górne okna liczą Ci za kontaktrony 2k to ktoś tu Cię naciąga xD


@jmwaj: @jmwaj: nie naciąga, bo to nie są kontaktrony osobne a całe okucia inne. Nie widać instalacji tego w oknie.
  • Odpowiedz
mogę zaoszczędzić około 2k.


@ATAT-2: wszystko zależy od tego, co jest dla Ciebie priorytetem. Dla zaoszczędzenia kosztów możesz kilka kontaktronów połączyć do jednej linii (wtedy będzie problem z parametryzacją 2EOL). Pamiętaj, że jak jakiś kontaktron Ci się zwiesi lub okno po latach siądzie i będzie przerwa to nie zazbroisz strefy. Kontaktron nie uchroni przed wybiciem szyby. Czujniki ruchu są lepsze, ale mogą się wzbudzać z nieprzewidzianych powodów.
Możesz też w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: To bardziej ma uspokoić Twoje sumienie i pomóc identyfikację niezamkniętych okien przed wyjazdem. Włamywacz sobie poradzi z kontaktronem i z oknem bez niego. To już lepiej iść w klasę RC3. Skutecznie zniechęcisz do wejścia po cichu.
  • Odpowiedz
@patryyk9: Kamery to tak, oddzielna para kaloszy nad którą będe myślał później.

@bdg-bro: W takim razie nie wiem czy warto kombinować dla takiej (potencjalnie małej) oszczędności.

@wbrewprawdzie: złodziej poradzi sobie ze wszystkim tak naprawdę, w krótszym lub dłużsyzm czasie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ATAT-2: No i właśnie tu o czas się rozchodzi. Czas identyfikacji włamania i rekacji ochrony, bądź Twojej.

Co do kontaktronów, to zestaw Roto na jedno skrzydło na dzień dzisiejszy to ok. 170PLN.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: jeśli zobaczy ze łatwo to zaatakuje, jeśli zobaczy trudnosci poszuka innego.

jesli ludzie sie kręcą, jeśli sa dobrzy sąsiedzi to nie potrzebne alarmy
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja zrezygnowałem mimo tego, że lata pracuję przy systemach zabezpieczeń. Stwierdziłem iż nie warto.

Lepiej postawić na ochronę obwodową i kurtyny w oknach. Wtedy nie da się "wyjąć" szyby przy zamkniętej ramie.
  • Odpowiedz