Wpis z mikrobloga

@jmuhha: pogoda, jak ktos lubi uzywki w postaci fajek o alko to ceny tych produktow, w porównaniu do Polski to mały wybór w sklepach.
Nie mieszkam w szwecji, ale szwagierka mieszka i często tam latamy z rozowym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@jmuhha: z pozoru mili ludzie, po dłuższym pobycie rozumiesz że najlepiej czują się w domu z książką w swoim fotelu, skąpi, chłodni zamknięci raczej w swoim gronie nie chętnie wpuszczają obcych .
To tylko moje spostrzeżenia od 5lat w Szwecji
@jmuhha: Największy minus? Kupiłem pomidory i jeden był zgniły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Taki wygląd tego dobrobytu, mordo lepiej w polsce zostać zarobisz 3k a na mieszkanie ile wydasz? 600pln? Tyle w 96 się płaciło wiec ok inflacja wiec zapłacisz 800 pln. To nadal się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/wpis/69902421

Tutaj ktoś fajnie napisał, po co ci ta Skandynawia poleć sobie gdzieś
@jmuhha: w Norwegii minusy to wybor towarow, mentalnosc ludzi, ceny domow i mieszkan, system rekrutacji na studia gdzie liczy sie nawet Twoja ocena z WF-u nie wazne na jaki kierunek sie wybierasz.
@jmuhha: jeśli szwecja, to aktualnie są w czołówce:
- gwałtów
- przestępstw z użyciem broni palnej
- rozbojów

Temperatury zimą i ilość insektów w okresie ciepłym mogą odstraszać
@jmuhha: Norwegia - troche przewrotnie odwroce twa teze i zapytam czy sa jakies zalety poza tym ze kraj mega bogaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- wybor towarow w sklepach marny, mozna odniesc mylne wrazenie ze skoro kraj bogaty to bedzie bardzo duzo, a to zadupie na skraju Europy
- mentalnosc ludzi. Ja o swoich doswiadczeniach nic nie powiem bo wiem ze mialem giga pecha, ale pytalem roznych
@JayCube: no ja to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko IT to dalej lekko banka, bo zarabia sie dobrze. Nie ma przepasci miedzy seniorem a reszta spoleczenstwa, ale zle nie jest.
No i to jak ktos ocenia bardzo zalezy od tego co w kraju zostawil, jak tam tez startowal od zera to faktycznie w Norwegii prosciej i niektorym ludziom moze to bardzo pasowac. Im nizsze stanowisko, tym
że najlepiej czują się w domu z książką w swoim fotelu, skąpi, chłodni zamknięci raczej w swoim gronie nie chętnie wpuszczają obcych .

To tylko moje spostrzeżenia od 5lat w Szwecji


@davidgm: Idealnie
Taki wygląd tego dobrobytu, mordo lepiej w polsce zostać zarobisz 3k a na mieszkanie ile wydasz? 600pln? Tyle w 96 się płaciło wiec ok inflacja wiec zapłacisz 800 pln. To nadal się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rustyyyy: 800 pln, to w podłej dzielnicy, a mieszkanie omg. Można z miasta zabrać do remontu i mieć te 3/4zł m2 ale trzeba dać te 30-50k na jakiś mały remont,