Wpis z mikrobloga

Szykując się do materiału o audiofilskich switchach ethernet, natrafiłem na taką doskonałą dyskusję audiofilskiego guru z sieciowcem. Pierwotnie chciałem wykorzystać fragment we wspomnianym powstającym materiale, jednak stwierdziłem, że fragment nie oddaje skali merytorycznego zgruzowania audiofilskich fantazji.
Dyskusja wywiązała się po teście audiofilskich kabli ethernet marki Acoustic Revive, który ukazał się na łamach High Fidelity w 2012 roku. Co ciekawe, sam maestro Wojciech-San postanowił opublikować korespondencję mailową. Dlaczego? Nie wiem, ale domyślam się, że w jego głowie, to on wygrał tę dyskusję.

I jeszcze taka ciekawostka: przygotowując ten materiał, przypadkiem znalazłem na Wykopie bohatera tejże konwersacji. Mirek @andrkac skomentował mój poprzedni wpis, wspominając o dawnej rozmowie z pewnym recenzentem, który przeklął go jitterem. Od razu skojarzyłem ten materiał i spytałem wprost, czy to nie ta sytuacja. Okazało się, że tak, a Mirek nawet nie wiedział, że jego adwersarz opublikował korespondencję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Świat jest mały!

#tonskladowy – najbardziej absurdalne akcesoria #audiovoodoo
Roszp - Szykując się do materiału o audiofilskich switchach ethernet, natrafiłem na t...
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Roszp: Wojciech Pacuła też bardzo nie lubi FLAC-ów:
https://www.audiostereo.pl/topic/92527-pacu%C5%82a-m%C3%B3wi-nie-flac-om/

Jak pokazują najnowsze próby, najlepiej kupować pliki WAV, nie FLAC. Nie ma właściwie porównania do CD. Najnowszy raport „The Absolute Sound” pokazuje, ze jeśli płycie CD damy 100 punktów, to plik WAV 24/96 daje nam 145 pkt. To ogromna różnica. Także zgrywają płyty CD warto je zgrać w dobrym programie (dBPoweramp) i to do WAV, nie FLAC. Wszystko się poprawia, ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 11
@gunsiarz xD
I ostatnio MQA, po tym jak pewien pan którego przypadkiem znam, wytłumaczył jemu i całemu krakowskiemu towarzystwu sonicznemu, że jest to format stratny.
A zrobił to, bo się wkurzał jak piali z zachwytu na każdą wspominkę o MQA ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
po teście audiofilskich kabli ethernet

ale przede wszystkim chodzi o naturalność dźwięku


@Roszp @gunsiarz: Jednej rzeczy nie jestem w stanie pojąć. Jak ci ludzie w ogóle wyobrażają sobie, w jaki magiczny sposób dźwięk ze studia trafia do ich odtwarzaczy?
Bo tego, że nie mają pojęcia za pomocą jakiego sprzętu dźwięk w studiu jest rejestrowany, na czym polega przetwarzanie i rekonstrukcja sygnałów oraz jak wygląda proces masteringu i produkcji to
przekliniak - > po teście audiofilskich kabli ethernet
 ale przede wszystkim chodzi o...

źródło: comment_1673250219YzJWcCcZ5hqjVVgiAozAlf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
zgrywają płyty CD warto je zgrać w dobrym programie (dBPoweramp) i to do WAV, nie FLAC. Wszystko się poprawia, ale przede wszystkim chodzi o naturalność dźwięku, jego normalność


@gunsiarz: o------e.jpg
  • Odpowiedz
@przekliniak: nie maja, dla nich to jest magia i wszyscy nagrywaja na tasmach a potem z placzem i zgrzytem zebow konwertuja na ta niedobra cyfre do mp3, pomijajac jakim formatem jest plyta cd. przeciez widzisz, ze gosciu ma informacje o fizyce, protokolach bez ktorych poprawnego funkcjonowania nie mialby w ogole internetu a potem gada o odczuciach.
  • Odpowiedz
@Roszp: Ale Mickiewicz skrzywdził ten kraj swoim pitoleniem:

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

Nasmarował to tyle lat temu a dalej odczuwamy konsekwencje.
  • Odpowiedz
@gunsiarz: Śliczne... A jak kupować CD to koniecznie musi być opakowane w szary papier ale niech cię ręka boska broni wkładać ją do torebki - bez torebki brzmi znacznie lepiej, 11 punktów apgar co najmniej... :)

Swoją drogą - ciekawy jestem, kto w przeszłości ukuł termin audiovoodoo - jest idealny...
  • Odpowiedz
@zbaszynek: Ale mówisz o kablach głośnikowych czy ehternetowych?
Bo to 2 różne rzeczy i 2 różne płaszczyzny.
Sprawa jakości dźwięku analogowego w zależności od kabli głośnikowych to fakt i ogólnie raczej tego nie neguje.
Kabel ethernetowy natomiast do jakości ma się tak jak wybór firmy kurierskiej do zawartości paczki tylko, że uszkodzoną paczkę prześlą 2 raz zawsze.
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: zamiast kabli można dać podstawki antywibracyjne. to tylko przykład. chodzi o to, że większość ludzi nie ma tu styczności z takim sprzętem audiofilskim, a wydajemy werdykt bo tak się nam wydaje. tak samo jak było kiedyś z fpsami, dopóki 60 mhz nie weszło do szerszego użycia i ludzie się przeknowali że gadali bzdury.

@huudyy: oho, mądry po fakcie. dziwne że te 10 lat temu nie widziałem ani
  • Odpowiedz
dlatego goście z Naim wyposażyli swoje streamery w moduły wifi i nie trzeba męczyć się z kablami niskiej jakości ( )


@cwiczebny_janusz: genialne, teraz te piękne audio musi lecieć w plebejskim powietrzu...
Trzeba by sprzedawać audiofilskie powietrze do wypełniania przestrzeni pomiędzy audiofilskimi urządzeniami wifi, takie w spraju albo psikaczu ogrodowym....
  • Odpowiedz
oho, mądry po fakcie. dziwne że te 10 lat temu nie widziałem ani jednego takiego komentarza.


@zbaszynek: ale p--------z XD ile lat ma Counter Strike? Ile to już lat ludzie pałowali się do większej ilości FPS tam? także utkaj dzidę, nie nasza wina żeś naiwniak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zamiast kabli można dać podstawki antywibracyjne. to tylko przykład. chodzi o to, że większość ludzi nie ma tu styczności z takim sprzętem audiofilskim, a wydajemy werdykt bo tak się nam wydaje. tak samo jak było kiedyś z fpsami, dopóki 60 mhz nie weszło do szerszego użycia i ludzie się przeknowali że gadali bzdury.


@zbaszynek: No właśnie nie- nie zrozumiałeś co napisałem. Tu są 2 różne tematy. Odczucia zmysłowe mogą zależeć
  • Odpowiedz