Wpis z mikrobloga

Chłop co w 2023 roku ma windowsa 7. A już 11 wyszła xd. Ale szczerze mówiąc mi to wystarcza, fajny system, czytelny, dużo opcji modyfikowania, nie zawiesza się. Lubię go bardzo, już 6 rok pracuje. Zatrzymałem się w czasie z nim. Jestem sentymentalny. A wy jaki macie system koliedzy?
#przegryw
Van-der-Ledre - Chłop co w 2023 roku ma windowsa 7. A już 11 wyszła xd. Ale szczerze ...

źródło: comment_16732248491QsGG1961QMXpq0BkOGTLv.jpg

Pobierz

Jaki system masz?

  • 11 26.9% (754)
  • 10 55.6% (1557)
  • 8.1 1.6% (46)
  • 8 0.7% (20)
  • 7 7.9% (220)
  • Vista 1.4% (40)
  • XP 5.9% (165)

Oddanych głosów: 2802

  • 81
@salad_fingers: Wydaje mi się, że próbujesz wywołać we mnie negatywne emocje więc nie będę kontynuował dyskusji. Win7 SP1 w 2023 to idiotyzm i i mam nadzieję, że nigdy nie przekonasz się o tym na własnej skórze.
@snickers111a: Szczerze to mi się nie chce głęboko produkować na ten temat o 3 w nocy, więc powiem tylko: #!$%@? system ustawień + traktowanie usera jak przeszkodę (mam tu na myśli mojego pracowego lapka z W10, z którym muszę walczyć żeby przypadkiem nie zaskoczył mnie nocnym rebootem, który zamyka wszystkie okna, także terminale, także z działającymi procesami np. jupyter).

@jukel: Tak myślałem, że będziesz wiedział lepiej ( ͡° ͜
@salad_fingers: XDD Windows 10 z losowymi rebootami w nocy, zapytaj swojego IT Guya czy czasem domena nie wymusza takich resetów xD Moja maszyna na Win10 22H2 stoi aktualnie od 10 dni bez przerwy i jakimś cudem nie planuje się wyłączyć
@salad_fingers: Nie wiem, na win 11 mam te same a nawet więcej ustawień co w win7 ale są w lekko innych miejscach - a problemu z rebootami nie miałem dosłownie nigdy ¯_(ツ)_/¯ nie chce Cię przekonywać do nowych windowsów ale uważanie 7 jako tego jedynego zajebistego a nowe to gowno to gruba przesada
@salad_fingers: a jedyne „#!$%@? ustawień” jakie przychodzi mi na myśl to zostawienie Panelu Sterowania w Win10 żeby ludzie którzy nie lubią zmian tak jak ty nie mieli problemu, że muszą teraz korzystać z Windows Settings. Jestem power userem Windowsa 10 od dawna i gwarantuję Ci, że wystarczy OBYCIE i nagle te ustawienia nie są #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
trzeba by się nauczyć czegoś nowego a to za trudne dla 90% użytkowników komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jukel: w samochodzie jakby ci przełożyli wlew do płynu od spryskiwaczy spod maski za fotel pasażera to też telepałbyś się ze szczęścia i mówił innym 'hehe ja jestem mechanik trza sie uczyć a nie zwykli użytkownicy co za plebs'?

Dobrze Ci @salad_fingers: powiedział. Po prawie 3 dekadach zmienili
@Van-der-Ledre: 7 i 11. Nie byłem upośledzony by używać 8, kupiłem kompa z 10 to po kilku razach #!$%@?, że ustawienia, które zawsze były w tym samym miejscu są gdzie indziej zdowngradeowałem do siódemki. Ale niestety potem się okazało, że zarówno nowy Python jak i Office nie działają na 7 więc musiałem się przesiąść na 11.
@jukel: Klasyka: u mnie działa więc musisz być kłamcą/debilem - ile razy to już słyszałem, lol

Moja maszyna na Win10 22H2 stoi aktualnie od 10 dni bez przerwy


10 dni? W sensie, uważasz że to dużo i ma mi ten wynik zaimponować, czy po co podajesz tę liczbę?

@snickers111a: Reboot bo system postanowił się zaktualizować. Tzn. wybudzić w środku nocy z uśpienia, walnąć update, zrebootować (=wywalić całą sesję) i uśpić
@salad_fingers: Ogólnie te aktualnizacje i wybudzanie można ustawić, sam kompletnie wyłączyłem automatyczne aktualizacje bo potrafiło wkurzać, co do wzbudzenia systemu możliwe ze masz opcje fastboot czy coś takiego, pamietam jak kiedyś zawału dostałem jak mi z dupy komp o 3 w nocy się włączył XD
@salad_fingers: ale napisałem Ci, że na 90% wypycha to domena twojej firmy, która wymusza na twoim sprzęcie aktualizacje bo jako firma obchodzi ich kwestia bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Absolutnie nigdy odkąd korzystam z Win10 (a siedzę od pierwszych buildów) mój komputer nie wymusił na mnie aktualizacji
@snickers111a: można nawet ustawić, żeby Win10 automatycznie pobierał aktualizacje ale reset kompa żeby je zainstalować to twoja decyzja. Masz po prostu w opcjach „zamknij i zaktualizuj” albo „zamknij”. Straszny Windows10 nie daje mi spać bo się aktualizuje bez mojej zgody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@snickers111a: Fajna to jest ogólnie łamigłówka do rozwiązania, bo te resety nie są przewidywalne, tylko kiedy pan i władca zdecyduje się pobrać update i wdrożyć. Więc zmieniasz ustawienia i... czekasz miesiąc, może się zrebootuje znowu a może nie xD o, jednak się zrebootował, to pewnie inne ustawienie, zobaczmy za kolejny miesiąc xD ostatecznie zauważyłem, że jak zostawię uśpiony ale nie wpięty w stację dokującą, to się nie zrebootuje ze względu na
Masz po prostu w opcjach „zamknij i zaktualizuj” albo „zamknij”. Straszny Windows10 nie daje mi spać bo się aktualizuje bez mojej zgody


@jukel: Wiesz co, do tego momentu miałem wrażenie, że rozmawiam po prostu z kimś kto jest przekonany do nowego systemu i ma swoją rację, ale teraz widzę że jesteś po prostu tępy. I to by było jeszcze okej, gdyby nie twoje założenie, że jestem jeszcze bardziej tępy niż ty,