Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
Jak już się śmiejmy że sprzedaży w grudniu, to dzisiaj Łódź :) specjalnie dla @affairz

Sprzedano tyle samo co w Poznaniu XD (około 100 szt)

Spadek sprzedaży m/m -58%

Hahahaha. Karetki na sygnale stoją u mechanika czy co się stanęło? A może wszystkie wilki na wielkiej integracji?

Auuuuuuuuuuuuuuuuuu XD

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Jak już się śmiejmy że sprzedaży w grudniu, to dzisiaj Łódź :) specjalnie ...

źródło: comment_16731737152v0IgIdfM6Hd7ESWKpfut7.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@pastibox: Super, tylko ja myślałem że my tu na tagu czekamy na spadki cen a nie spadki sprzedaży

wszystko co jest chociaż trochę poniżej ceny rynkowej (a są to pojedyncze przypadki) znika momentalnie, nie wisi 2 tyg
  • Odpowiedz
Strasznie niecierpliwy ten pan @affairz, chciałby żeby spadało nominalnie tu i teraz xD To nie jest rynek typu akcje czy obligacje, gdzie uczestnicy rynku natychmiastowo zmieniają wyceny w reakcji na wydarzenia. To jest rynek januszy, nosaczy, kredytceli i innych idiotów, to musi powoli się rozegrać, bo uczestnicy rynku nie potrafią dupy podetrzeć, a co dopiero wyceniać aktywa
  • Odpowiedz
@affairz: to wszystko jest ze sobą powiązane, spadek sprzedaży -> mniej budów -> dużo tańsze działki, robocizna i materiały -> spadek cen mieszkań. Niestety od pierwszego od ostatniego punktu często trzeba czekać nawet kilka lat. Dlatego, jak ktoś kwalifikuje na program 2% kredytu to ja bym już nawet nie czekał na większe spadki tylko się pakował po kule. Z tego co obserwuję to sytuacja na wtórnym już i tak jest
  • Odpowiedz
@pastibox: więc mamy niezłego matrixa, przecież w 2019 roku inflacja była na takim poziomie, że obecny poziom stóp procentowych powinien być właśnie kilka lat temu:) czyli mamy 3 lata życia w iluzji bogactwa pod którym kryje się bogactwo NIE z pracy, a z "mortage".

w mojej okolicy gościówa wystawiła w 2020 dom za x, teraz próbuje sprzedać 100% drożej - wtedy nie sprzedała z tańszym kredytem, a teraz z droższym
  • Odpowiedz
Dlatego, jak ktoś kwalifikuje na program 2% kredytu to ja bym już nawet nie czekał na większe spadki tylko się pakował po kule.


@bart40404: dobrze mówisz, też czekam na ten kredyt 2%, biorę pod kulę i tyle mojej przygody z #nieruchomosci (póki co). Tak naprawdę to po ogłoszeniu tych kredytów na 2% to ten tag stracił dla mnie sens - i tak czy siak trzeba to wziąć, także jakie to ma znaczenie co się wydarzy w ciągu tych 6 miesięcy? Minimalne. To jest tak jakbyś dostawał 5x500+ - tylko głupi by nie wziął xD

Powrót do cen z ~2020 to u mnie spadek o jakieś 15-20%. Czy by mnie to naprawdę zbawiło w obliczu możliwości wzięcia 5x500+ od PISu? Wątpliwe. Czy warte jest dalsze czekanie?
  • Odpowiedz