Wpis z mikrobloga

@Mefedronka zawsze się zastanawiam co ludzie mają w głowie, że pracują w takich miejscach i myślą sobie "uf nie trafiło na mnie" XD no nie trafiło, tym razem. Jakby zwolnili kogoś z mojego zespołu w taki sposób to bym już była jedną noga u konkurencji
  • Odpowiedz
Stabilna firma jak z dnia na dzień można kogoś zwolnić xD


@robertx: w sumie to tak. Zwalniasz pracownika i masz go kim zastąpić. U mojej różowej jest tak, że jak jakiś pracownik ma z tydzień l4 to szef po nocach robi jego robotę, bo mu żal na dodatkowego pracownika xD
  • Odpowiedz
Jak sobie wyobrażasz znalezienie nowego pracownika od ręki na tydzień? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@robertx: chyba nie załapałeś. Działaność firmy nie może zależeć od nieobecności jednego pracownika nawet przez krótki okres czasu. Wylecą mu dwie osoby i ma kaplicę. Zawsze musisz mieć jakiś bufor, a nie prosić pracowników, żeby #!$%@? z domu na l4 xD
  • Odpowiedz
@Mefedronka: Skąd ja to znam xD. Jak złożyłem wypowiedzenie to dwa dni później dostałem groźbę dyscyplinarki albo odchdzę dzisiaj xD. No i od tego momentu pracowac u kogoś już nie będę.
  • Odpowiedz
@Mefedronka: jeśli wykonywała pracę osobiście w określonych godzinach pod określonym kierownictwem to tak, kodeks pracy ma jak najbardziej zastosowanie (tylko najpierw trzeba pozwać o ustanowienie stosunku pracy)
  • Odpowiedz