Wpis z mikrobloga

@sliti666 byłem w 2016 sam na miesiąc. Wtedy nie było możliwości kupienia jr pass na terenie Japonii. Ja miałem ten 20 dniowy. Aktywuje się od pierwszego użycia więc najpierw tydzień w Tokio (przejazd z lotniska do Tokio na normalnym bilecie) a potem aktywacja i jazda po Japonii.

Ja miałem plan zjechać całą z południa na północ. Południe się udało ale na hokkaido uderzył tajfun więc utknąłem w Sapporo i za długo czekania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sliti666: @Patatina: No witam podróżników do Japonii. Ja również mam w planie oś Tokio, Kyoto, Hiroshima i to co po drodze. Noclegi już ustalone, z grubsza plan jest, ale szczegóły do ułożenia, więc chętnie przyjmę linki i miejscówki :)
@krzysiulek: Dużo Ci wyszło za noclegi ? Ja będę rezerwować niedługo i z tego co patrzyłam to wszędzie dwuosobowy pokój z prywatna łazienka jest dość drogi ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Ale trudno, Japonia jest dość droga xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Patatina: Ja jadę dużą ekipą i kolega wszystko organizuje (tak półprofesjonalnie, bierze za to prowizję) a ja jadę na gotowe :) Więc ciężko mi powiedzieć ile noclegi bo nawet nie wiem dokładnie gdzie będę spał. Jadę w marcu więc też nie wiem jak z cenami w innych terminach, ale jak tak sobie trochę booking poklikałem prywatna łazienka (w Tokio <5km do centrum), to Kyoto nawet poniżej 200pln/pokój/noc da się znaleźć w
@Patatina Jeśli nastawiasz się na zawiedzanie zabytków to czeka Cię rozczarowanie. Zamki i świątynie są piękne z zewnątrz, ale puste w środku. Jedyne co tam jest to 20 letnie deski no i posąg jeśli to świątynia. Co mi się najbardziej podobało to doświadczenie innej kultury i kuchni (sam jestem raczej gastro turystą). Mam słabą pamięć do nazw więc jak Cię coś zainteresuje to napiszę więcej co i jak jak sobie zgooglam nazwę.
@apee: Na ten moment:
4k lot w dwie strony
1.5k hotel w tokyo na 14 dni
250 zł karta Sim
700-800 zł Jr pass na tydzień lub 1.5k na 2 tygodnie
@bukimi: Tylko maseczki w zasadzie (chociaż nie są obowiazkowe, to wszyscy noszą)
@Termowizjer: PLL Lot WWA
@Hafahafa: Nie wiem czy dam radę wbić do sapporo, bo raczej objadę południe wyspy.

@Patatina: Ja rezerwowałem pokój jak jeszcze
@krzysiulek: Sakura mobile, zamawiasz online i masz do odbioru w punkcie na lotnisku. Jeżeli masz nowszy telefon, to można kupić kartę E-Sim - taniej i wygodniej.

Lot nawet nie jest bezpośredni, bo startujemy z Poznania->WWA->Tokio, co ciekawe - taniej było kupić bilety w zasadzie na dwa loty niż na lot bezposredni z Warszawy.
  • 0
@onionhero: Świetnie! Byłem w trochę ponad tydzień w Tokyo i drugi tydzień w podróży, Osaka, Kyoto i na dzień do Hiroshimy. Osobiście polecam (bardziej mi się podobało w Osace - trochę taki jarmarkowy vibe miało centrum no i fajne miejscówki w okolicy). Na miejscu wydałem ok. 4-5k, nie chamowałem wydatków, ale też nie szastałem. Jedzenie w bardzo przystępnej cenie (nawet czasem taniej niż w PL)