Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Chciałbym zainstalować se #windows 11 lecz mój procesor nie jest kompatybilny z tym windowsem (posiadam #intel core i3 4160. I mam takie pytanko do was, jaki procesor warto kupić (używany) do ok 300 zł by był kompatybilny z windowsem 11 i żeby był wydajniejszy od mojej i3? I czy wentylator, który obecnie posiadam będzie się nadawał do chociażby jakiejś i5?
Z góry dzięki za podpowiedzi
#komputery #technologia #systemyoperacyjne
  • 12
@WujekSzejk: Podstawka Haswellowa, jeżeli chcesz Windowsa 11 po bożemu to będziesz musiał kupić nowy procesor, płytę główną i RAM, bo po prostu nie masz innej opcji, Win11 wymaga najnowszych procków a nie procków które lada moment będą miały dekadę na karku. Są sposoby na obejście tych wymagań jeżeli naprawdę chcesz postawić Win11 na starszym sprzęcie. Mimo wszystko taki zakup znacznie poprawi twoje doświadczenia z codziennego użytkowania, wiem bo przeniosłem się z
@vries: @beer_man: @WujekSzejk: najstarsze komputery na jakich instalowałem W11 były z 3220M i chodzą jak złoto dostając normalne aktualizacje

"Omijanie zabezpieczeń" to ticknięcie jednego boxa w rufusie, tyle. Nie będziesz miał zabezpieczeń związanych z TPM (których i teraz nie masz), ale nie poczujesz różnicy między kimś kto instaluje W11 na sprzęcie wspieranym

Po latach na W10, do W11 miałem trzy podejścia. Dwa zaraz po premierze, po których wracałem do