Wpis z mikrobloga

Leserzy zniszczyli rynek pracy zdalnej.

A mogo być zajebiście - bierzesz robotę w Wwce i siedzisz na dupie w mieście rodzinnym przy niskich kosztach, epic win.

Natomiast na skutek leserstwa i walenia w #!$%@? coraz więcej firm wprowadza tzw. hybrydę czyli realistycznie jeśli masz hybrydę w Wwie, to musisz mieszkać w okolicy żeby dojeżdżać (i siedzieć na MS Teams w biurze tak samo jak w domu).

Dlaczego takie zmiany postpandemiczne? Bo polactwo zamiast pracować wolało zajmować się gówniakiem, isc na zakupy albo #!$%@?ć drugi, trzeci i czwarty etat w tych samych godzinach waląc w #!$%@? nie tylko jednego, ale kilku pracodawców jednocześnie.

Rezultat? Wracamy do punktu wyjścia i pozostało tylko jęczenie, że najem w dużych miastach gdzie jest praca drogi jak #!$%@?.

Dzięki, zajebiście być polakiem. Ta nacja potrafi #!$%@?ć wszystko.

#bekazpodludzi #polak #praca #pracbaza #pracait #korpo #korposwiat
  • 17
@JanRouterTrzeci: Tacy są ludzie. Rozumiem, że jesteś tym sfrustrowany i się nie dziwie. Tak samo u mnie w korpo trzepią backlogi i nawet jak robotę robię ponad normę muszę coś tam klikać.
@JanRouterTrzeci: Wiedziałem że tak się to skończy i cieszę się że o to odpowiednio zadbałem.
Kiedy awansowałem i rozpocząłem pracę w biurze (oczywiście zdalnie) zadbałem o to aby w umowie mieć zapisane że pracuje z Krakowa z miejsca zamieszkania, a nie w biurze na terenie Wroclawia.
Aktualnie firma zmieniła politykę aby pracować dwa dni z biura, w efekcie mnie te zmiany nie dotyczą ze względu na zapisy w umowie, a kolega
@JanRouterTrzeci: u mnie w pracy klient zażyczył sobie, aby ludzie, którzy dołączają do projektu byli z jednego miasta/aglomeracji. I raz na dwa tygodnie do biura. Na szczęście ci co rozpoczęli pracę w projekcie zdalnie mają warunki bez zmian. Z tego co się dowiedziałem jest to po prostu widzimisie klienta, aby ludzie byli bardziej zgrani ze sobą, niż działanie prewencyjne spowodowane tym, że ktoś nawalił i trzeba wycofywać pracę zdalną.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JanRouterTrzeci: właśnie dlatego mimo że na tą chwilę nie muszę przeprowadzam się do miasta gdzie moja firma ma oddział. Coś czuję że do 2025 będziemy już prawie wszyscy grzecznie w biurach siedzieć więc robię ruch wyprzedzający
@fenbekus: Nie mam pewności jakie to ma zastosowanie w prawie pracy. Ale w sytuacji kiedy dostałem wiadomość na temat zmian i przejściu na model hybrydowy, odpisałem o tym co mam w umowie i dostałem odpowiedz, że mnie to nie dotyczy. Dla mnie wystarczające jest to, że firma to respektuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JanRouterTrzeci: No niestety i sam to widzę jako 100% remote- Po prostu są ludzie (zwierzęta), które bez buta pracodawcy nad mordą, będą walić w #!$%@?, mimo że generalnie są dobrymi pracownikami.
Taka mentalność, że niektórzy mają mózg gówniaka w 2 klasie podstawówki i muszą mieć swojego "pana" który im sprawdzi prace domowe oraz zada nowe ćwiczenia, za to inni potrafią sobie zorganizować czas i nawet na tych 2 etatach czy tam