Wpis z mikrobloga

@Kano7: dokładnie tak, mieszkając całe życie na Podkarpaciu mając z tylu głowy ze to „Polska C” przeprowadziłem się na pół roku do Wrocławia gdzie dużo jeździłem rowerem po okolicznych miejscowościach miałem trochę mindfuck jak na prawdę wyglada „Polska A”
@Szary_Anon: nie powiedziałbym, jedynie budowa S19 Rzeszów Lublin za pisu jest na plus. Drogi u mnie na Podkarpaciu już w 2013 były w przyzwoitym stanie, gdzie 10 lat wcześniej był dramat ( No chyba ze chodzi o wschodnia stronę Sanu to tam i w 2013 i teraz jest guwno xd)
@hondziarz Ale zdajesz sobie sprawę że w województwie dolnośląskim tylko Wroclaw I Zagłębie Miedziowe są bogate i to one zawyżają średnia? Gdyby nie te dwa ośrodki bogactwa to województwo byłoby statystycznie średnie.
Tak jak na twoim wschodzie, tam wszędzie jest jednakowo, jednakowo #!$%@?. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Krzysztof53647: Oczywscie ze tak, Lubin na przykład bardzo mi się spodobał, bardziej mam na myśli stereotyp polski A i B, gdzie dolny Śląsk zalicza się do polski A. Nieironicznie chciałem tez zwiedzić Wałbrzych ale brakło mi czasu
@hondziarz:
Tutaj taka kwestia, że czasem łatwiej wybudować coś ładnie od zera niż naprawiać stare. Więc jak we wschodniej Polsce dużo się budowało ostatnie 20 lat od wejścia do UE, tak na zachodzie gdzie 20 lat temu było nieco lepiej jak na wschodzie już nie. Dlatego np. autostrada Warszawa - Rzeszów to top, a Wrocław Berlin to ja #!$%@?.
Wlasnie ta Polska B wygląda często na bardziej zadbana niż super nowoczesna Polska A. Ładniejsze drogi, ładniejsze domy, wszystko wyremontowane. A jak wyjedziesz z większych miast w Polsce A to wygląda to jak właśnie ten wschód ale 15 lat temu xD


@erni13: w 2022 byłem pierwszy raz na Podlasiu i mając w głowie te wszystkie memy o Polsce B,C byłem w szoku jak tam ładnie.
@hondziarz: W moich stronach jest ogromna poprawa na drogach wiejskich. Jest dużo fragmentów nowego asfaltu i kolejne są w planach. Z tych dróg korzysta się codziennie i czuć poprawę. Więc tak jak pisałem, wykop będzie się śmiał z hasła kto nam tyle dał, ale jest w tym część prawdy.