Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie może bardzo ogóle ale ile może kosztować budowa domu około 100m? Czy kwota 300k do stanu deweloperskiego jest możliwa? Estymowane kwoty na stronie która sprzedaje projekty zakłada 275k i 175k do stanu surowego. Bryla domu jest prosta- jak ponizej. Jakby nie rozpisuje się na temat materiałów itd. Pytam bardzo ogólnie #dom #budownictwo #budujzwykopem #fejsfak
Pobierz sofa_king - Cześć, pytanie może bardzo ogóle ale ile może kosztować budowa domu około...
źródło: comment_1673073225WG8o7RBW8W9PmRBPCwonDa.jpg
  • 86
@sofa_king: Zależy o w tym deweloperskim się zawiera bo sztywniej definicji nie ma. Ale i tak baaaardzo marne szanse jeśli chcesz murować w sposób tradycyjny.
Możesz się zdecydować na jakieś prefabrykaty drewniane czy płytę warstwową wtedy zejdziesz z kosztów i te 300k jest już powinno Ci wystarczyć
@sofa_king: żeby się upewnić, wiesz co to deweloperski?

Ściany, dach, okna, instalacje wod-kan, w środku wylewki i tynki.

Chciałbyś to zrobić w 2023 za 300k?
Sam materiał wyszedł więcej, więc robiąc WSZYSTKO samemu, jest to niemożliwe :)
@sofa_king: wczoraj był identyczny post, pokrotce to niemożliwe, cena żebyś złapał haczyk a potem przy kosztorysie wyjdzie ze jednak żeby materiały były w miarę dobrej jakości to jednak dużo drożej, jak chcesz mogę Ci wysłać listę rzeczy na priv o której nie mówią w takich ofertach
@sofa_king: w tym projekcie masz strop, ściankę kolankową, kilka murowanych kominów, okna dachowe. Rezygnujesz z powyższych +olx, prywatne kontakty, najprostsze materiały i może się uda w tej kwocie i przy dużym udziale swojej pracy
@ravau: znam definicje deweloperskiego ale jakby KOMPLETNIE nie mam rozeznania jeśli chodzi o koszty budowy, dopiero wchodzę w temat. Wczoraj pojawił się pomysł budowy bliźniaka na jednej działce razem z siostra od żony. Przeglądając oferty właśnie rzuciła mi się w oczy cena. Domyślam się ze 275k za stan deweloperski to zdecydowanie za mało dlatego zaokrągliłem do 300k mając z tylu głowy jakieś 350, 370k total.
@sofa_king: myśle ze tak, ale trzeba robic kalkulacje bo nie mam pojęcia jak z cenami materiałów obecnie, murarze ponoć już nie maja takiego #!$%@? wiec może wykonanie będzie troche tańsze niż wcześniej
@sofa_king mnie w 2021 92,5m2 do deweloperski wyszedł 410k. Dom szkieletowy. Elewacja, okna, drzwi, instalacja wody, elektryczna, ogrzewanie elektryczne. Cena oczywiście z fundamentem.
@sofa_king: pomijając to co napisali wyżej to nie jest do końca prosta (w znaczeniu ekonomiczna) bryła. Poddasze użytkowe to większy koszt za m2 powierzchni użytkowej domu niż pełne piętro. Dach bez okapów i z poukrywanymi rynnami jeżeli ma być zrobiony dobrze tez jest droższy niż tradycyjny z okapem i podbitką (pomijam aspekty praktyczne bo rozumiem że zostają poświęcone na rzecz gustu). Taka imitacja kamienia na elewacji (nie piszę już o naturalnym)