Wpis z mikrobloga

@L3gion: Procki są bardziej zużywane w niższych rozdzielczościach, więc jak w 1080p daje rady to tym bardziej w wyższych. I wystarczyłyby testy w 720p.
Mimo wszystko powinni testować też w 1440p i 4k, bo czemu nie ¯\_(ツ)_/¯
Procki są bardziej zużywane w niższych rozdzielczościach, więc jak w 1080p daje rady to tym bardziej w wyższych. I wystarczyłyby testy w 720p.


@Tak_masz_racje: I to jest super feature, mój Ryzen 2700 jest gównem w FHD ale przy 4K robi to samo co topowy Intel 13 gen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Daj linka do tych wyników w QHD i 4K we wszystkich recenzjach, bo tak popatrzyłem już na kilka zachodnich testów dla 12700 i jakoś nic nie widzę. Jeśli jakiś procek wyciąga powiedzmy 200fps w 1080 to jasne jest że w 4k też tyle teoretycznie wyciągnie ale tylko wtedy jeśli grafika mu na to pozwoli, dlatego robienie testów CPU w tych rozdzielczościach jest pozbawione sensu.
@L3gion i tutaj masz rację, jeśli ktoś ma monitor 4k (i częściowo 1440p) i używa komputera tylko do gier... To więcej niż i5/ryzen 5600/5800 nie ma sensu brać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: @Tak_masz_racje: w sumie jedna rzecz mnie dziwi - przy gierkach to wiadomo, w wyższej rozdzielczości to GPU jest hamulcem, nie procesor, ale już przy oglądaniu YT to odwrotnie - np. na i5 3470 nie mogłem oglądać filmów w 4K bo 100% obciążenia procka i zwiechy co chwila - dlaczego YT w wysokiej rozdziałce tak mocno ciśnie procesor?