Wpis z mikrobloga

@Cinoski: z tego co kojarze google mialo w planach ustanowic webp jako standard gdyz to jest obecnie najlepsza ze wszystkich formatow kompresja prawie bezstratna i oszczedza duzo miejsca, ale glownie przez to ze w microsofcie zmiany ida tak wolno ze to jeszcze potrwa z 10 lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@chlebicek: ja myślałem, że Ty trollujesz, a Ty serio piszesz. Z BMP też tak robisz? Masz nieskompresowany BMP zmieniasz rozszerzenie na jpg i masz skompresowany JPG?
  • Odpowiedz
@tommit: robię tak tylko, kiedy pobiorę obrazek, a jego ikonka jest ikonką przeglądarki. Nie patrzę za specjalnie na rozszerzenia, chcę mieć obrazek, który mogę normalnie wyświetlić. Przy memach kompresja pliku nie ma chyba zbyt wielkiego znaczenia, a do nich stosuję ten zabieg.
  • Odpowiedz
@tommit: to raczej działa podczas zapisu przez przeglądarkę, jak zmienisz rozszerzenie po utworzeniu pliku to nie zadziała. BMP to inny format niż JPEG.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shuttlesworth: sęk w tym, że istnieje JPEG XL (nie mylić ze zwykłym JPEG), który jest jeszcze lepszy, a Google robi wszystko by go udupić, promując swoje WebP
  • Odpowiedz