Wpis z mikrobloga

Co myślicie o sytuacji gdzie do tej pory ktoś zarabiał trochę ponad minimalną krajową 2022, ale mniej niż krajowa 2023 (i o te pare złotych więcej od niektórych lub nowo zatrudnionych pracowników, którzy mieli minimalną), a teraz przy nowej minimalnej 2023 wszystkim z urzędu podnieśli do do najniższej, ale bez zachowania wcześniejszych proporcji. Dodam, że te wcześniejsze proporcje wzięły się oczywiście z większych umiejętności, elastyczności i stażu pracy, a teraz wszyscy mają po równo - nawet nowo zatrudniony pracownik ma tyle co ten, który pracuje już x lat. Czy można w takiej sytuacji zrobić coś więcej niż „pożalenie” się przełożonemu?

#praca #januszebiznesu #januszex #prawo
  • 8
@Van_Zavi: Niestety, PiS doprowadza i doprowadzi do tego, że połowa Polaków będzie teraz jechać na minimalnej. Ja kiedy zarabiałem ponad dwa razy więcej niż minimalna na odpowiedzialnym stanowisku mogłem sobie pozwolić na takie luksusy jak kupno mieszkania motocykla auta czy nowego telefonu a także zjadanie w restauracjach i nowe ciuchy. Teraz jadę już na oparach. W restauracji mniej niż raz na miesiąc a kady wydaje już tyle ile zarabiam. Wiem wiem,