Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hm, czemu tak mało ludzi te ćwiczenia? Przysiady (to się jeszcze zdarza), martwy, żołnierskie. To są dla mnie jedne z najważniejszych ćwiczeń, a ludzie w sieciowkach praktycznie tego nie robią w ogóle. Głównie hantle i maszyny. I też wyglądają ok, ale dziwi mnie, skąd ta niechęć.

#silownia #mikrokoksy
  • 22
@Wirtuoz: niechęć jest bo te ćwiczenia są trudne. Jak po latach niedotykania maszyn zrobiłem sobie raz trening nóg na suwnicy, to czułem się jak na wakacjach. Zero spiny, leżysz i wyciskasz ciężar nogami.
@heming: Hacksquad zamiast siadow, ale przysiadów nie robię od paru tygodni. Hantle + czasem hammer jak łapie mnie stagnacja. BP #!$%@? z planu przy kontuzji barku i tak jakoś zostało.

Zreszta dla mnie priorytet to fun, nawet kosztem mniejszego progressu.

@Damian_TS: Dużo osób traci zapał do silki przez to, ze wydaje się im ze te 3 ćwiczenia są niezbędne. Sam na początku miałem z nimi problem i pewnie o wiele
@AVOIDME: ludzie tracą zapal z różnych względów, z tego też. Sam to zresztą przerabiałem przy kontuzji barku, ani siadów, ani wyciskania nie dało się zrobić, skończyło się dłuższą przerwą, bo się #!$%@?łem i mi się odleciało. Nie zmienia to faktu, że to trudniejsze ćwiczenia niż machanie na maszynach.
@Wirtuoz: ja ćwiczę sam w domu, wiec żaden ze mnie ekspert żeby doradzać, ale wydaje mi się że na każdą partię mięśni powinieneś mieć oddzielne ćwiczenie i robić krótkie, intensywne treningi, nie dowalać za czesto maksów, nie katować się. Ale pewien nie jestem.