Wpis z mikrobloga

Recenzje z testów próbki numer trzy w zabawie #perfumywciemno

Tu recenzje próbki nr 1
a tu próbki nr 2

@tangofever

Salam alejkum. Opie zmiłuj się. Co ja mam tu napisać. Cały paczkomat j---ł oudem z różą. Przy testach trochę wymiękłem i użyłem tylko jednego mikro psika, bo bałem się, że w trzydziestej godzinie trwania tego zapachu popełniłbym s---------o. Myślałem, że to jakiś kosmiczny mocarz, ale w rzeczywistości nie było tak najgorzej. Ten mikro psik zniknął po kilku godzinach. Po wywietrzeniu domu również było ok. Parametry więc nie są atomowe, ale chyba są "tylko" bardzo mocne. Trzeba by to przetestować w normalnych warunkach, ale ja odmawiam. Przepraszam, wiem że się zobowiązałem, ale nie dam rady. Na pocieszenie napiszę, że po moich skromnych doświadczeniach z oudem i różą (testowałem na skórze ze 3 takie zapachy i nie chcę o tym już więcej rozmawiać), ten wydawał się mniej zły od innych. Chyba jakaś skóra i paczula tam były. To Montale/Mancera albo inna Lattafa.
Zapach: xD/10; trwałość: chyba 9/10, projekcja: chyba 9-10/10
Nisza/mainstream: ofc mainstream (przynajmniej w pałacu arabskiego księcia, u nas niszowy)
Cena: 200-300 rialów saudyjskich

@RumClapton

Dużo róży, delikatnie i skromnie z cytrusami. Zalach niby znajomy. Nic poza różą i odrobiną drzewa nie udaje mi się wyniuchać a potem musiałem zmyć psik z ręki przed pracą bo nie przeoadam za różą. Nie był to Toy Boy ani Habit Rouge edt a z perfum z dominującą różą znam tylko te. Stawiam na Guerlain Habit Rouge edp, którego nie znam.

Ocena: 5/10
arab/mainstream
50-300zł/100ml

@loopie96

Zakładam że jest to jakaś starsza kompozycja prawie na pewno lata 90, bo czuć tutaj jakieś mocno chemiczne cytrusy przypominające te z chemii domowej, do tego chyba drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa do tego czuć jakąś mieszankę kwiatów ale nie potrafię ich nazwać i w otwarciu ten zapach mi się nie za bardzo spodobał i myślałem że będzie najgorszy z zestawienia,
ale szybko znika ten vibe łazienkowej chemii i bardziej wybijają się kwiaty, teraz wyraźnie czuję 'dżemową' róże i chyba konwalie i jakaś przyprawa cały czas zostaje, zakłądam że to gałka muszkatołowa chyba i w tej fazie już raczej ten zapach zostaje i tutaj to według mnie jest piękny, jedynie otwarcie mi średnio podeszło

Ocena: zapach 9/10, trwałość 8/10, projekcja 7/10
cena do 200zł/100ml
Mainstream
Sugestia co do zapachu: tak sobie wyobrażam Cacharel L'homme

@Barcol

Kwiat neroli? Miód? Jakaś złożona kompozycja, albo składająca się z nutek które trudno mi wyłapać. Aromaty ciepłe i słodkie, ale tym razem bez podparcia skórą. W sercu czuję nadal sporą dawkę kwiatowego miodu ale też dawkę zwierza, cyweta, pżma, i szczyptę geranium? Wyłapuję tu lekkie wspomnienie Kourosa xD W bazie przypomina klona Gucci Intense Oud z twistem w stronę Ted Lapidous Oud Blanc. Chyba nawet też czuję tu różę. Nie wykluczam, że to może być któryś wariant oudu od Pierra Montale. Gdyby Pan organizator nie napisał że mamy sie nie spodziewać mainstreamowych przyjemniaczków znanych na tagu, to bym strzelał w Black Intensitive Aoud Mancera, ale nie wiem czy Mancera to mainstream czy nie xD

Ocena zapachu 8/10, trwałość 4/10, projekcja 6/10
Kategoria cenowa: wysoka
Nisza
Sugestia co do zapachu: Florence Extreme Wood For Men 1403 lub Sublime Amado lub Creation Ted Lapidus

@Niss

To jest coś w rodzaju Kourosa czy Joop! Homme EDT, tzn. perfuma pachnąca jak środki czystości. Ale w porównaniu do tych szatanów to całkiem okiełznany.
Trwałość przeciętna, projekcja przeciętna, zapach nic szczególnego (ale pozytywnie), zdecydowanie mainstream.
Cenowo 200 zł/100 ml.

@bogusjr

Oudowo aromatyczny. Otwarcie potwornie bogate, wyczuwalne nuty zwierzęce (podejrzewam, że to animalny oud), po kilku godzinach zapach się wygładza i zostaje głównie aromatyczny bez nut zwierzęcych. Po otwarciu powiedziałbym, że to jakieś Amouage czy inny dom perfumeryjny z podobnej półki, ale niezbyt złożony dry down skłania mnie do stwierdzenia, że to jednak mainstream z lat 80/90.

zapach 7/10 - projekcja 6/10 - trwalosc 6/10
Mainstream vintage
Cena: 2zł/ml


Średnia ocena recenzujących wykopowiczów xD/10
(Średniej oceny nie wyliczam, gdyż ocena xD/10 wystawiona przez @tangofever z miejsca stawia zapach w męskiej topce. ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Parfumo | Fragrantica

Kilka słów ode mnie:
Zapach wielbłąda wypasanego na kwietnej łące. Otwarciem koneserzy nut fekalnych będą zachwyceni, choć wątpie by wśród tagowiczów był jakiś śniady książę.
Mnie się podoba, w szczególności w powietrzu, jednak przez skojarzenia z zapachem mojej ciotki sprzed 30 lat nie byłem w stanie go nosić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cena około 2.28zł/ml
Mainstream/nisza - arabski smrut

#perfumy
smutny_przerebel - Recenzje z testów próbki numer trzy w zabawie #perfumywciemno

T...

źródło: comment_1672854356yLpvH4l2A57CeTDSJzoByM.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smutny_przerebel: Podoba mi sie że te nasze opinie są całkiem zbieżne ze sobą, i dużo motywów sie pomiędzy nimi powtarza xD No i faktycznie obala teorie że araby śmierdzą, tutaj zbierają super opinie :>
  • Odpowiedz
@smutny_przerebel: ci powiem że ten poza otwarciem to naprawdę solidny zapach, ale nie wiem w sumie co to robiło wrażenie tej dżemowej róży otoczonej resztą
tylko ta łazienkowa chemia na początku ale to trwało na mojej skórze może do pół godziny
  • Odpowiedz
@minaret kocham testować te arabskie śmierdziele, oudy, róże i inne nieudolne podróby z nutą gówna ale już jestem zmęczony bujaniem się z tym potem na olxach, świrach i wykopie żeby odzyskać chociaż połowę w--------o hajsu
  • Odpowiedz
@RumClapton ja tu oraz w nr 4 byłem pewny araba, nr 1 i 2 nie wykluczałem (choć spodziewałem się bardziej, że 1 to jakiś rossmanowy joop/banani), ale dałbym sobie rękę uciąć, że nr 5 arabem nie jest. I pewnie teraz latałbym bez ręki, widząc master-plan organizatora ( ͡º ͜ʖ͡º) Zobaczymy
  • Odpowiedz