Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałam pierwszy dzień w nowej #pracbaza i było bardzo fajnie!
Nie dość, że dostałam nowy kąputer (a zawsze w firmach dostawałam jakiegoś gównianego składaka, co przeżył swoje), to i cały zestaw typu myszka, monitor, słuchawki (a zawsze było #!$%@? się z hrami, wystawianiem wniosków. W jednej firmie musiałam pisać oficjalną prośbę o słuchawki do jakiegoś dyrektora finansowego xD a potem dwa tygodnie nie czekałam.

To ludzie są super. Pierwszy dzień to takie to jest Kasia, to jest Krzysiu, a sprawdź czy Ci teams działa. Ale jestem bardzo podekscytowana :D
Jest też solidnie rozpisany plan wdrażania nowych pracowników, więc nikt za tydzień nie będzie wymagał ode mnie niewiadomo czego.

Trochę się tylko boje, że ludzie myślą, że ja jestem jakimś bucem. Bo zawsze w nowych miejscach przybieram taką pozę niedostępnej bitch. Nawet mi leaderka powiedziała, że jestem bardzo poważna. A przecież na co dzień jestem śmieszkiem poza kontrolo. No, ale pewnie z biegiem czasu będę się otwierać coraz bardziej i będzie git :D
  • 80
Korpo xD przeżuja Cię i wyplują, ale skoro to lubisz, to nic mi do tego ¯_(ツ)_/¯


@Glikol_Propylenowy: Jak się rozumie biznes i jak on działa. Kiedy trzeba faktycznie się przyłożyć a kiedy jest czas na piłkarzyki i kawkę to fajnie się robi dla korpo*

*O ile nie jest się tanim podwykonawcą dla HQ - wtedy są jazdy. W Polsce częste bo często myślą o nas na równi z Bangladeszem (gdzie nasi
Ostanie kilka lat brutalnie mnie nauczyło, że w pracy jeśli mają cię za gbura, to niech tak lepiej pozostanie. Należy trzymać resztę na dystans.


@Nitro_Express: Dlatego należy doceniać dobrych ludzi w firmie. Co z tego, że gdzieś dostaniesz trochę więcej (jak się pracuje w IT to można sobie pozwolić na niższe zarobki, bo i tak są wyższe niż w innych sektorach) jak ludzie się tylko zabijają wzrokiem i myślą o tym
@konsumatum ale jakim trzeba być pepkiem świata, żeby myśleć ze po branży ktoś cię wystalkuje ¯_(ツ)_/¯ w dodatku ludzie pytają, by ciągnąć temat sensownie, ale tacy jak ty dalej swoje
a jak zostać tym mitycznym juniorem bez doświadczenia komercyjnego?


@anthoris: Jak masz sensowne studia związane z sektorami inżynieryjnymi; medycznymi; farmaceutycznymi; lingwistycznymi; logistycznymi i paroma innymi to większe korpo zatrudni cię na coś w rodzaju konsultanta IT/Developera.

Po prostu łatwiej nauczyć cię podstaw JS/Pythona byś coś tam zakodził związanego z danym sektorem niż przyuczać programistę do specyfiki danej branży.