Wpis z mikrobloga

Cześć. Prośba o rekomendację - przystępnych (bardziej europejskich???) dla niewprawionego nosa - #perfumy z OUDem.

Dostałem ostatnio od @Pantok (bardzo dziękuję) wraz z zamówionym Nikosem God's Night taką małą buteleczkę >>> Ferrari Essence Oud.
Czuję że to nie jest złożony zapach, ale po prostu bardzo mi się podoba. Ciągle go noszę.

Jedyne perfumy z oudem jakie kojarzę i mi się podobają (na koledze) to >>> Acqua Di Parma Oud & Spice. Te pewnie sobie kupię.

Nie chcę nie wiem jak złożonych perfum, nie chce też walących bardzo skórą, chciałbym coś przystępnego na start. Dodam że nie znoszę róży. Ale jak byłaby delikatnie jakoś subtelnie podana to może być. I nie chce ewidentnych smrodów, cena nie gra roli (w kwestii oud będę szedł w kilka odlewek po 5-10 ml), ale jak czytam że TF siedzi od 30 minut do 3h i kosztuje 10 za ml to ja dziękuję. Trwałość i projekcja ma być minimum średnia.

Podsumowując Mirasy - pomóżcie!
  • 31
  • Odpowiedz
@fryco Ubolewam i współczuję z powodu Monarcha. Krystek ma spory stragan z ASQ ceny w porowaniu do Bortnikoffa atrakcyjne, a jakość bardzo dobra. Szczerze polecam na testy a nuż coś znajdziesz dla siebie. O dostępność tak mocno się nie martw jak się na coś uprzesz to w miarę możliwości pomogę.
  • Odpowiedz
@Borelioza666: Doprecyzuję. Syntetyczny oud odtwarza tylko część zapachu naturalnego. Najczęściej będzie to ta przyjemna część: akord drzewny, skórzany. Czasami jest bełtany z naturalną taniochą kupowaną od dużych producentów np. Ajmal. Natomiast popularne marki arabskie stosują ten tani oud na potęgę w podstawowych liniach. I tak np. wspomniany Ajmal robi tanie klony, a jednocześnie destyluje oud do olejków lub attary w cenie kilku tysi za 3 ml.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kris111 rozumiem, mój błąd w rozumowaniu był jeszcze jeden - jak rozumiem mogą być perfumy ze sztucznym oudem tylko, nie złożone, ale przyjemnie pachnące, zadawalajce niewprawione nosy.
  • Odpowiedz
@Borelioza666: Dzisiaj akurat zrobiłem globala i nie jest źle dlatego polece Ci na testy Rosendo Mateo No 7.
Serce to głównie paczula ze slodkim twistem z wanilii i benzoesu ale baza to bardzo przyjemny drzewny i kremowy oud.
  • Odpowiedz
  • 1
@Grzesinek ja na razie nie jestem gotowy na słodkie rzeczy, w szczególności dopiero niedawno wanilia zaczęła mnie przydać odrzucać:-) dziękuję zapisałem sobie, opinie na fragrze bardzo pozytywne.
  • Odpowiedz