Wpis z mikrobloga

Cześć. Prośba o rekomendację - przystępnych (bardziej europejskich???) dla niewprawionego nosa - #perfumy z OUDem.

Dostałem ostatnio od @Pantok (bardzo dziękuję) wraz z zamówionym Nikosem God's Night taką małą buteleczkę >>> Ferrari Essence Oud.
Czuję że to nie jest złożony zapach, ale po prostu bardzo mi się podoba. Ciągle go noszę.

Jedyne perfumy z oudem jakie kojarzę i mi się podobają (na koledze) to >>> Acqua Di Parma Oud & Spice. Te pewnie sobie kupię.

Nie chcę nie wiem jak złożonych perfum, nie chce też walących bardzo skórą, chciałbym coś przystępnego na start. Dodam że nie znoszę róży. Ale jak byłaby delikatnie jakoś subtelnie podana to może być. I nie chce ewidentnych smrodów, cena nie gra roli (w kwestii oud będę szedł w kilka odlewek po 5-10 ml), ale jak czytam że TF siedzi od 30 minut do 3h i kosztuje 10 za ml to ja dziękuję. Trwałość i projekcja ma być minimum średnia.

Podsumowując Mirasy - pomóżcie!
  • 31
Przy takich założeniach musisz się liczyć z faktem, że nie dostaniesz perfum z naturalnym oudem lub będzie to tani, młody olejek wymieszany z syntetykiem. Jaka jest różnica? Młody oud to smrut, który nie ewoluuje. Syntetyk oddaje jeden, dwa profile. Naturalny, to ponad 500 związków aromatycznych, które dają możliwość ewolucji zapachu. Wybór należy do Ciebie.
@fryco: Większość rzeczy z Abdul Samad Al Qurashi lub Hind Al Oud gwarantuje, że oud nie ma takiego profilu . Tylko dostępność jest ograniczona. Całkiem zjadliwa jest linia Purely Orient od Ajmala i Boruzz Rasasi. Fajne rzeczy robią niezależni producenci z Europy np. Mabra i Levent.
  • 1
@Kris111 Dziękuje za konkret, czegoś się dowiedziałem - młody oud wali nieprzyjemnie i jest dodawany do syntetyków, czyli dlatego wszystkie lub prawie wszystkie tanie oudy jebią niemiłosiernie. Zrozumiałem też że sztuczny oud nie jest złożony. Nie ma tej ewolucji. Muszę więc jeszcze chwilę pomyśleć czego szukam.
  • 0
@Grzesinek ja nie wiem czy chce złoty łańcuch, może na start wystarczy mi srebrny. Wydaje mi się że inaczej po prostu odbieramy to co napisałem - ty z poziomu swoich wysokich oczekiwań ja z poziomu znacząco niższych. Nie wiem czy mój nos doceni złoty łańcuch. Piszą ogólnie perfumy oudowe - nie miałem na myśli tylko naturalnego oudu.
sztuczny oud nie jest złożony

@Borelioza666: Z tego co zauważyłem, to europejskie marki najczęściej stosują syntetyczny oud o profilu przypalonego kremowego drewienka (wyobrażam sobie lekko nadwęglony gwajkowiec). Jest to całkiem przyjemny aromat, w przeciwieństwie do odpychającej nuty niemytego ciała z jakiejś Lattafy, ale też nie ma się co w nim doszukiwać jakichś wielkich smaczków, bo ich nie ma.
@fryco Nie możesz się spodziewać ze kompozycje naturalne bez (lub z mocno ograniczaną ilością) sztucznych wzmacniaczy i utrwalaczy będą siedziały po 20h i projektowały przez 5h.
Monarch obok Lao Oud i tak najdłużej na mnie siedzą z całego domu Dymitrija.
Ale faktycznie coś moze być z Twoja skórą bo pamietam jak negowałes parametry Tauera LDDM a on na mnie super siedzi.
Tak jak pisal Krystek ASQ ma świetne kompozycje. Ja uwielbiam ich
@Grzesinek: Nie oczekuję cudów, ale minimum przyzwoitości już tak. 15 minut na skórze, przy cenie 20+/ml to dla mnie rozbój w biały dzień i nawet stosowanie naturalnych składników nie uzasadnia takiej ceny. L'heure Exquise siedział na mnie bardzo fajnie i był wart każdej wydanej złotówki.
@fryco Dlatego mówię, że to nie problem z perfumami tylko z Twoją chemią skóry. Monarch na mnie super siedzi. W takim wypadku nie masz co liczyć na trafne podpowiedzi tylko samemu testować.
@Grzesinek: Wiadomo, że skóra skórze nierówna i tego nie zamierzam negować. Oud Monarch pachnie bardzo dobrze i mi się podobał. Zapewne stąd moje gorzkie żale wylane w poprzednich komentarzach odnośnie parametrów. Taka eskalacja frustracji.