Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Krupier zgadza się. Ale jeśli mam 2 osoby na tym samym stanowisku i rozważam awans którejś z nich, to mam takiego Tomka, który zapił i wziął sobie urlopik po sylwku, a miał przyjść do roboty, i mam Mariusza, który jest terminowy i odpowiedzialny, zawsze przyjdzie kiedy ma przyjść. Zastanów się kogo bym wybrał

@wooster:

Ale ty nie wiesz czy on zapił, czy co zrobił.

Jeśli faktycznie takimi sytuacjami byś
  • Odpowiedz
@Qubecki wszystko co napisałem ma sens. To, że nie przysługują mi urlopy nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać w danym temacie. To, że nie jestem reżyserem nie znaczy, że nie mogę się wypowiadać w temacie filmów itd.
  • Odpowiedz
@wooster: wymieniłeś w kontekście urlopu na żądanie trzy sytuacje, choroba własna choroba dziecka i śmierć bliskiej osoby, a na każdą z tych sytuacji możesz wziąć dzień wolny od pracy bez wykorzystywaniaUŻ.
Jasne, mogłeś nie wiedzieć, ale kiedy o tym napisałem Ty mnie zaatakowales że wybieram wybiórczo co mi pasuje z Twoich wypowiedzi a prawo do dnia wolnego nazwałeś "udogodnieniem".
  • Odpowiedz
@Qubecki nie miałem zamiaru cię zaatakować, nie odbieram tak tamtego zdania. I w mojej sytuacji odbieram wszelkie urlopy chorobowe, macierzyńskie, na żądanie jako udogodnienie dla pracownika. Tak, jest to jego prawo, ale jest korzystne i ma mu ułatwić funkcjonowanie na rynku pracy, więc myślę, że można to nazwać udogodnieniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Chcę zobaczyć takie przyklaskiwania urlopom na żądanie jak będziecie czekać pół godziny na autobus, bo coś nie przyjechało, bo kilku kierowców wzięło NŻ.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wooster: A mi by przyszło do głowy, że każdy jest człowiekiem i ma prawo mu się noga powinąć. O wiele bardziej bym szanował pracownika, który woli sobie odespać pijaństwo na chacie niż przyjść #!$%@? do roboty i cierpieć xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wooster:

odbieram wszelkie urlopy chorobowe, macierzyńskie, na żądanie jako udogodnienie dla pracownika


Zwolnienie lekarskie (bo nie ma czegoś takiego jak urlop chorobowy) to udogodnienie dla pracownika?

Nie no, pewnie. Zajebiście by było zdychać z jakąś chorobą i jeszcze przychodzić do pracy. Potem by się inni zarazili i nagle w ciągu kilku dni cała załoga chora. Bo to by się działo gdyby tego "udogodnienia" nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wooster: tak, tak. Bo pracując na stacji paliw jako kasjer na pewno masz szansę na awans. Biorąc UŻ w nowy rok właśnie zaprzepaściles szanse na zostanie w przyszłości prezesem Orlenu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz