Wpis z mikrobloga

Ale sytuacja xD

Poszukuje pokoju do wynajęcia w #krakow ponieważ zawsze chciałem tam zamieszkać i dostałem szansę aby się przenieść jeśli chodzi o pracę, ledwo co zaczynam poszukiwanie pokoju i już myślałem że coś za łatwo mi idzie z tym szukaniem, bo pokój obejrzany, lokalizacja świetna, wstępnie wszystko obgadane i już tylko czekać na decyzje czy podpisujemy umowę czy też wybiera kogoś innego aż dostałem taką wiadomość xD

#wynajem
Pobierz
źródło: comment_1672344453ULNX1J6jk6gTXvS3nHjIeQ.jpg
  • 77
@Henek223: Kiedyś się umówiłem na oglądanie kawalerki w Białymstoku, na ustaloną godzinę szedłem z myślą, że jeszcze może uda się ugrać kilka złotych mniej. Przychodzę na miejsce, i się okazuje że Janusz umówił na oglądanie mieszkania wszystkich chętnych na jedną godzinę, ludzie stali w kolejce pod klatką, a on schodził i wywoływał po kolei XD oczywiście, zawróciłem się na pięcie i nawet nie czekałem jak pajac na swoją kolej.
@TymArt: Tego kolegę poniosło, w praktyce awykonalne, po pierwsze typ ma wyłącznie twój numer, wiec powodzenia z wysyłaniem wezwania do zapłaty czy pozwu XD poza tym w praktyce zaistnienie szkody w sytuacji gdy druga strona liczyła na zawarcie umowy trudno jest udowodnić czy wycenić. Bo jaka tu szkoda, jeden dzień wynajmu jak pokój jest za 950 PLN / mc? No błagam…
@Henek223: Jak szukaliśmy z różową mieszkania to znaleźliśmy jakąś kawalerkę za grosze i pojechaliśmy 45km ją oglądać po to, żeby chłop na miejscu powiedział, że już ma chętnych XDDDD No #!$%@? mnie niemiłosiernie zamiast zadzwonić do nas że nieaktualne, to jechaliśmy bez sensu. Ale jaka była moja satysfakcja, jak dzwoni za 2 dni że jednak aktualne a ja go spławilem mówiąc, że już nie jestem zainteresowany XD mieszkanie i tak było
@r5678: Co za #!$%@? debil, z kim ja tu siedzę. I jak będzie -15 to znajdą cię nieprzytomnego czy na ta noc akurat udasz się do przytułku dla bezdomnych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@aks_762: Otóż ja szukam pokoju a nie przyszedłem do domu aukcyjnego ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli na ogłoszeniu jest 900 zł to ma być to zgodnie z tym ile było na ogłoszeniu a nie że facet potem będzie prowadził dom aukcyjny w którym kto da więcej, chcę wynajmować na jasnych warunkach za określoną kwotę a nie że dwie osoby będą się licytować o 1000 wzwyż za pokój, to nie jest jakaś starożytna chinska porcelana
@Henek223: Ogłoszenie praktycznie nigdy nie jest oferta handlowa w rozumieniu kc. Czyli sprowadzasz ogłoszenie najmu do sprzedaży publicznej, jak np. wystawienie butelki pepsi w kiosku z cena? Kto wejdzie ma prawo położyć 5 zł i wziąć? A co, jeśli najemca będzie chciał zrobić tam burdel? Bo skoro odbierasz wynajmującemu prawo do jakiejkolwiek weryfikacji najemcy i dostosowania końcowej oferty do rynku, to powinna wejść pierwsza osoba, położyć 900 zł i mieszkać.
I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aks_762: Ależ drogi Mirku, ja nie porównuje wynajmu nieruchomości do żadnego kiosku, bardziej chodzi mi o to że sam fakt przeprowadzania licytacji w którym sam właściciel jest "arbitrem" jest dla mnie po prostu komiczne, a sam właściciel nawet odrobinę mnie poznał, poznał moje okoliczności dlaczego Kraków, opowiedziałem o sobie i faktycznie, właściciele nieruchomości nadal tak naprawdę nie znają danej osoby po takim krótkim stażu znajomości, ale komuś wynająć trzeba skoro im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aks_762: Albo nawet dopowiem więcej, targowanie się w cenach wynajmu jest w porządku, ale jako przyszły wynajmujący chciałbym o tym wiedzieć że jeśli będzie czynnik mocnego zainteresowania to właściciel może sobie zażyczyć, ponieważ w ogłoszeniu tego nie było, ja od początku myślałem że nie można będzie nic negocjować jeśli bym zauważył że coś z pokojem jest nie tak.

Ale forma w której zaproponował właściciel tego mieszkania jest krótko rzecz mówiąc nieodpowiednia,
@Henek223: Licytacja to znana co najmniej od czasów starożytnych forma dochodzenia do najkorzystniejszej dla stron umowy, która ma za zadanie wyłonić kontrahenta, dla którego dane dobro ma najwyższa wartość. Mało jest skuteczniejszych form zawierania transakcji niż uczciwa licytacja. Moim zdaniem wynajmujący uczciwie umożliwił zapoznanie się z ofertą, poznał kilku potencjalnych najemców i otwarcie powiedział, jaka jest sytuacja. Bardzo dobrze się zachował. Ale oczywiście zawsze się znajdzie malkontent, któremu uczciwe rynkowe zasady