Wpis z mikrobloga

Ale sytuacja xD

Poszukuje pokoju do wynajęcia w #krakow ponieważ zawsze chciałem tam zamieszkać i dostałem szansę aby się przenieść jeśli chodzi o pracę, ledwo co zaczynam poszukiwanie pokoju i już myślałem że coś za łatwo mi idzie z tym szukaniem, bo pokój obejrzany, lokalizacja świetna, wstępnie wszystko obgadane i już tylko czekać na decyzje czy podpisujemy umowę czy też wybiera kogoś innego aż dostałem taką wiadomość xD

#wynajem
Pobierz Henek223 - Ale sytuacja xD 

Poszukuje pokoju do wynajęcia w #krakow ponieważ zawsz...
źródło: comment_1672344453ULNX1J6jk6gTXvS3nHjIeQ.jpg
  • 77
skąd mamy wiedzieć czy na pewno licytujemy się z drugim najemcą czy jesteśmy oszukiwani przez właściciela


@Henek223: nie mów że nawet dopuściłeś do siebie myśl że jest jakiś drugi najemca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Smieja sie wykopki z kredyciarzy a rynek wynajmu widze, ze coraz ciekawszy xD ha tfu na was specjalistow. Znajomi zaraz beda placic 3tys za 38m2 a ja 4500 za swoj dom 114m2 z garazem i ogrodkiem przy #!$%@? w kosmos stopach. Wykopki znowu nie mialy racji xD
@aks_762
Napisać w ogłoszeniu, że obowiązuje licytacja wśród chętnych a nie urządzać szopki.
A jak nie potrafi się zdecydować według jakiegoś kryterium, wynająć temu, kto pierwszy się zdecydował na podpisanie umowy.
Tak przynajmniej robią ludzie z godnością, a nie Janusze olx i wynajmu.
@aks_762

Nie, osoba urządzająca licytacja zadowala się jak zwykły oszust.
Jeżeli napisałby w ogłoszeniu, że cena jest ceną orientacyjna i obowiązuje końcowa licytacja wśród chętnych -wtedy spoko.
Nie poraz drugi - sprzedawca zawsze ustala cennę ostateczną, a to kupujący może się targować.
To tak jakbyś poszedł do sklepu po chleb za 5zł, a sprzedawca w sklepie powiedział, że akurat są trzy osoby i bierze ten kto da więcej.
No nie, bo dobre
@mango2018: połowa Twoich wypowiedzi jest w ogóle nie na temat. Przeczytaj najpierw wątek, a potem odpisuj.
Porównywanie wynajmu mieszkania do sprzedaży chleba natomiast świadczy o Twojej kompletnej ignorancji prawnej - nie chce mi się nawet tłumaczyć różnicy między działalnością gospodarcza polegająca na publicznym oferowaniu na sprzedaż dóbr konsumpcyjnych z wynajęciem pokoju w mieszkaniu.
Skoro uważasz, ze wynajmujący dopuścił się oszustwa, to pisz do prokuratury.
@aks_762:
Oszustwo w myśl prawa to nie, natomiast ohydne zachowanie, wbrew jakimkolwiek normom społecznym, owszem.
Cena w sklepie, cena w ogłoszeniu, to to samo i jest to cena końcowa, za którą sprzedawca jest gotowy sprzedać swój produkt.
W takim wypadku, sprzedawca jeżeli sam nie potrafi wyłonić lokatora, to powinien sprzedać pierwszemu lub jeżeli uważa, że cenę podał zbyt niską, wystawić ogłoszenie ponownie.
Więc, jeżeli chcesz sobie urządzać licytację to informujesz o
@mango2018: To jeszcze tylko wskaż podstawę prawna tych rewelacji (zarówno co do charakteru oferty, jak i co do kwalifikacji jako „oszustwa ale w myśl prawa to nie” oraz zasad wyłaniania kontrahenta) xD. Publiczne nazywanie kogoś oszustem, a potem pisanie takich komentarzy to jakiś znak rozpoznawczy wykopków i pisowskich dziennikarzy chyba xD.
Jak kiedyś będziesz duży i będziesz się poruszał na rynku i wydawał swoje pieniądze, a nie kieszonkowe od rodziców, to
To jeszcze tylko wskaż podstawę prawna tych rewelacji


@aks_762:
Już ci pisałem, w rozumieniu prawa takie działanie jest w pełni legalne.
Natomiast to co jest legalne, nie zawsze jest etyczne.

ak kiedyś będziesz duży i będziesz się poruszał na rynku

Jestem już bardzo duży, a nawet stary i wynajmuje kilka mieszkań i w życiu bym nie pomyślał, żeby wywinąć taki numer przyszłym lokatorom.

urojonego kodeksu

To nie mój kodeks, a przyjęte
@mango2018: No to jak jesteś bardzo duży i stary i piszesz „oszust, ale w myśl prawa to nie” to albo już demencja / alzheimer, albo jesteś emerytowanym osiedlowym prawilniakiem, kradnącym w przeszłości dzieciom komórki i chodzącym w koszulce z przekreślonym 60.
Nawet nie pytam co to za „grono biznesowe” xD
@aks_762: Dobra, kończę z tobą rozmowę, bo jedyne co potrafisz wyzywać i stosować argumenty Ad persona.
Definitywnie brakuje ci kultury osobistej, co świadczy o twoim niskim intelekcie.
Nie chce mi się więcej tracić czasu na chamów i prostaków jak ty. Żegnam.