Wpis z mikrobloga

Król futbolu Pele, kluczowe fakty:

- jego pełne imię i nazwisko to Edson Arantis do Nascimento

- Pele jest jedynym piłkarzem w historii, który jako zawodnik trzykrotnie został mistrzem świata (1958, 1962, 1970)

- najwięcej goli w karierze zawodowej znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa - według niektórych doniesień strzelił 1281 goli

- Pele został królem strzelców w historii reprezentacji Brazylii - strzelił 77 bramek w 92 meczach

- przez 18 lat reprezentował brazylijski „Santos”, potem przez kolejne 3 lata grał w amerykańskim „New York Cosmos”, kończąc karierę w 1977 roku.

#pilkanozna #mecz #pele #swiat #sport
Pobierz barnej_zz - Król futbolu Pele, kluczowe fakty:

- jego pełne imię i nazwisko to Eds...
źródło: comment_1672340530BJF5MEzoQMEo8k7I0dAfSQ.jpg
  • 11
@barnej_zz: niby nastukał tych bramek(chociaż z tym jest tez duzo kontrowersji) to poza 3x miestrzem swiata to nic wiecej nie zdobyl. Ciekawi mnie jakby wyglądały te statystki jakby poszedl grac w mocniejszych ligach. Taki Ronaldo czy Messi mogliby w wieku 26 lat(gdzie mieli juz klubowo i indywidualnie wszystko) isc grac do jakies gownoligi i strzelać kompletnie nic nieznaczące bramki w swiecie futbolu.
Pobierz Tigermass - @barnej_zz: niby nastukał tych bramek(chociaż z tym jest tez duzo kontrow...
źródło: comment_1672342846LJ7G3vJ9ogQr9gLKnrW7aj.jpg
@regulamin_serwisu_wykop Zdarzało się, że piłkarze z Ameryki Południowej grywali w Europie (np. Di Stefano czy Rial - chociaż część z nich zmieniała barwy narodowe), ale Pele po prostu chciał zostać w Brazylii ze swoimi ludźmi i tam grać. Był nawet artykuł, że trzy razy odmówił transferu do Realu Madryt, który wtedy triumfował w Pucharze Europy.
@barnej_zz na szybko rzuciłem okiem na statystki strzelców w reprezentacji. Neymar pewnie w najbliższym meczu pobije rekord Pele ale potem długo, długo nikogo z aktualnych grajków nie ma. Ciekawe.