Wpis z mikrobloga

Jak złym pomysłem jest trzymanie sprzętu pod blokiem(w pokrowcu), obok budki ochrony? Chodzi mi o różne aspekty, kminie nad nowym motocyklem, ale gdzieś wydaje mi się się, ze sporo stresu będzie mnie to kosztować. Oczywiście zimowanie w garażu, mam na myśli bardziej suche pory roku. #motocykle
  • 14
@pop_up: Tak samo jak kolega @Kuork, zostawiam pod blokiem (praktycznie pod oknem). Na poczatku obsrany zrywalem sie do okna jak ktos wieczorem darl ryja pod blokiem, ale pozniej #!$%@?. Jak pada deszcz albo zaczyna sie pijacki weekend to przykrywam kondonem, zeby nie padalo na niego i mniej kusilo #!$%@? studentow xD
Jak złym pomysłem jest trzymanie sprzętu pod blokiem


@pop_up: Czemu złym? Setki osób tak trzymają. Ja również. Mało tego, nawet tego miejsca z okna nie widzę, bo jest po drugiej stronie bloku. Oczywicho pokrowiec na moto + alarm na tarczę hamulcową od tak, żeby coś odstraszyło tych mało ogarniętych i #!$%@?.
@FFireBlade954: No właśnie z takiego założenia sobie wychodzę, z drugiej strony 400m dalej jest parking strzeżony z namiotem na moto, na dłuższe okresy kiedy mnie nie będzie można tam stawiać.
AC kradzieżowe i masz wywalone jajca.


@apee: uwielbiam takie porady, zawsze ktoś się z tym pojawi :D wywalone jajca, stracisz kawał kasy* i czasu** (w zależności co ukradli), no ale jajca wywalone XD

*kasy - bo jeszcze nie widziałem ubezpieczenia które pokryje 100% strat (wyjątek AC+GAP w pierwszym roku)
** czasu - bo jak dobra używka to powodzenia w szukaniu drugiej równie dobrej, jak nówka - to powodzenia w czekaniu na
@pop_up: Ja też trzymam cały sezon pod blokiem. Zawsze pod pokrowcem, a jak mam zamiar nie jeździć przez kilka dni to przypinam łańcuchem do latarni/trzepaka. Tylko, że ja mam 15-letnie sv, które kupiłem z myślą trzymania pod blokiem. Nowego byłoby mi trochę szkoda.
@pop_up: w czerwcu 2021 #!$%@? mi monstera z 2009, stał jakieś 40m od bloku. Alarm, blokada na tarcze niewiele dały. Podjechali busem jak po swoje.
Wiadomo najwygodniej blisko pod domem ale jak chcesz kupić coś nowszego to lepiej nastaw się na ten parking strzeżony.
Weź pod uwagę, że wracają lata 90 (jest coraz więcej kradzieży). Katalizatory, koła z aut to dziś codzienność, to co to za problem wrzucić moto na busa.